Wpis z mikrobloga

Przepraszam za dłuższą chwilę bez wpisu, już wracamy pod tagiem #kraveubiera z typami sylwetek. Zapraszam do lektury!
Jabłko gruszka czy pietruszka?
Dzisiaj o tym jak ustalić swój typ sylwetki.
Poniżej wrzucam diagram który powinien rozwiać wątpliwości, ale najpierw zabawa.
Przygotuj miarę krawiecką (papierowa z castoramy też jest spoko), czarne legginsy lub rajstopy 40den w górę, czarną bluzkę z długim rękawem i czarną lub cielistą bieliznę (normalną, modelująca zafałszuje wynik), poproś zaufaną osobę o pomoc. Stań w tym stroju na tle jasnej ściany i poproś o kilka zdjęć: przodem, tyłem, z boku. Selfie odpada. Zmierz obwód biustu, talii i bioder, zobacz jaki jest stosunek tych wymiarów względem siebie. Na zdjęciu wyznacz swoje najwęższe i najszersze punkty. Jeśli nasz zacięcie zrób ze swojej sylwetki kontur w programie graficznym i pobaw się w rysowanie na sobie strojów.
Opisy:
Sylwetka X (klepsydra) - biust i biodra podobnej wielkości, widocznie zarysowana krótka talia. Najbardziej kobieca z sylwetek, odpowiednio ubrana klepsydra nawet w dużym rozmiarze wygląda dobrze. Tyje wszędzie w równym stopniu zachowując proporcje. Jest to punkt odniesienia do ubierania pozostałych. Znana klepsydra: Kim Kardashian, Marilyn Monroe, Nigella Lawson, Salma Hayek
Sylwetka A (gruszka) - biust mniejszy od bioder (szacunkowo ok. 15% i więcej), widoczna długa talia. Znak szczególny: często występują boczki, nawet u szczupłych dziewcząt, biodra mają dwa szersze punkty, tzw. bryczesy. Zalety? Bardzo często świetny, krągły tyłek, ładna linia ramion, jędrny biust. Tycie zaczyna od bioder, potem rośnie brzuch i biust. Dwa rozmiary różnicy między górą a dołem w tym typie to żadna anomalia. Znane gruszki: Shakira, Katie Holmes
Sylwetka I (kolumna) - w tej sylwetce biust, talia i biodra są podobnej wielkości. Sylwetka I należy do drobnych, szczupłych dziewcząt, które narzekają, że nie mogą przytyć. Zamiast czerpać z dziewczęcości i często długich nóg czują się chłopięco. Tutaj zadaniem nadrzędnym jest nadanie objętości w biodrach i biuście. Jeśli I uda się przytyć, może się zmienić w O. Znane I: Magda Mołek, Twiggy (na początku kariery).
Sylwetka H (cegła)- w skrócie jest to szersze I, natomiast różnicą są nogi - H ma masywniejsze uda, łydki i kostki. Również dłonie i stopy mogą się różnić u tych dwóch typów sylwetki szerokością. W sylwetce H należy skupić się na optycznym "zrobieniu" talii bo biodra i biust są ok.
Tyje równomiernie w każdej części ciała. Znane H: Jennifer Hudson, Kim Catrall
Sylwetka O (jabłko): biust średni, nieco większy od talii, płaska (chłopięca) pupa, wysoka i krótka talia, zgrabne, kształtne nogi. Tyje najpierw w brzuchu. W tej sylwetce najlepiej skupić się na podtrzymaniu i podkreśleniu biustu (dobry biustonosz zlikwiduje pewne namiary na brzuchu) i pokazaniu nóg. Robienie na siłę talii da efekt odwrotny od zamierzonego. Słynne O: Magda Gessler
Sylwetka V/T (kielich/rożek) - obie sylwetki mają szerokie ramiona, smukłe biodra, długie, szczupłe nogi. Nie mają talii. Różnica między V a T opiera się na biuście lub jego braku. V ma duże piersi, T małe. Oba typy do budowania sylwetki powinny polubić spodnie z kieszeniami, o niskim stanie, spódnice z koła. V dodatkowo eksponuje ładny biust, u T "robi się" go przy pomocy marszczeń na biuście czy dużych kołnierzy w swetrach. W obu przypadkach mogą tyć w brzuchu. Znane V: Renée Zellweger, Znane T: Cameron Diaz
Podobał Ci się wpis? Obserwuj #kraveubiera
#ubierajsiezwykopem #mirabelkipolecajo
We wpisie wykorzystałam materiały ze szkolenia "Letnia akademia stylu" Dominiki Zaborowskiej, książki "Księga kobiecych sylwetek" Trinny Woodall, Susannah Constantine oraz "Kształt" Dominiki Zaborowskiej
krave - Przepraszam za dłuższą chwilę bez wpisu, już wracamy pod tagiem #kraveubiera ...

źródło: comment_eoZW59Bsipnrci9Xw26cWxH9VICrGWYC.jpg

Pobierz
  • 29
@krave: O, to ciekawe, zawsze zastanawiałam się jaki mam typ sylwetki i nigdy nie umiałam obiektywnie ocenic, a tu dajesz mi dane liczbowe, 20%, dzięki, właśnie tego potrzebowałam żeby móc się określić. Jestem Xem xD
via Android
  • 0
@snowball666 różnica jest w długości talii - jeśli od linii pod biustem do pępka mieszczą się dwie dłonie na szerokość to będzie A (no chyba, że jesteś bardzo wysoka).
@krave: jestem V, ale ciekawi mnie jedna rzecz z opisu. Radzisz, by nosić rzeczy z niskim stanem, a co w przypadku, gdy tułów jest zdecydowanie dłuższy niż nogi? Korygować tą dysproporcje spodniami z wysokim stanem?
via Android
  • 1
@catchmeoutside zwykle w sylwetkach V nogi są proporcjonalnie dłuższe od tułowia niż u innych sylwetek, dlatego niski stan ratuje sytuację bo poszerza biodra. Sprawa ma się tak, że ile kobiet, tyle sylwetek, to jest ogólny opis, który może pomóc, ale trzeba się też uważnie sobie przyjrzeć.
Jeśli masz taką sylwetkę o jakiej piszesz to wybrałabym normalny stan z ciętymi po ukosie kieszeniami - odstając dodadzą kształtów biodrom, nieco krótsze góry i pilnowałabym
via Android
  • 0
@snowball666 różnie bywa, ale na moje przy tym wzroście jesteś X, tylko młodym i czekasz na cycki.

@hipotrofia planuję, żeby każda sylwetka miała swój wpis. Co do przykładów ze sklepów może być ciężko, nie czuję się aż tak na bieżąco, ale fasony, kolory itd jak najbardziej, zdjęcia też będą