Wpis z mikrobloga

@mopo: pytanie, czy celebryta (bo z tym kojarza sie wszelakie wywiady i bywanie) = gwiazda?
bo w sumie mozna tego nie utozsamiac jednak chyba ;>
  • Odpowiedz
@agaja: IMO kwestia nomenklatury, dla mnie to samo, jeśli jakaś osoba "rozpoznawalna" jest dobra w tym co robi, to nazywam ją zawodem np. pisarz, aktor, malarz.
  • Odpowiedz
@mMichu: no wlasnie ja bym tutaj wprowadzila rozroznienie - dla mnie gwiazda to osoba dobra w czyms konkretnym.
Gwiazda filmowa, teatralna.
Celebryta to ktos znany z bywania i bycia znanym de facto.
Tutaj wiec bylaby hm..gwiazda celebrycka?

@mopo: nie no, gwiazdy tez moga bywac. Kwestia tylko, zeby ich gwiazdorstwo mialo zrodlo w czym innym, a bywanie bylo dodatkiem, nie zas glownya przyczyna rozpoznawalnosci..
  • Odpowiedz
IMO kwestia nomenklatury, dla mnie to samo, jeśli jakaś osoba "rozpoznawalna" jest dobra w tym co robi, to nazywam ją zawodem np. pisarz, aktor, malarz.


@mMichu: Czy Natalia Siwiec to gwiazda?
  • Odpowiedz
@mopo: Dla mnie tak, ale tak jak mówiłem wcześniej jest to moje osobiste odczucie. A pozostając przy przykładzie Natalii Siwiec, to ponoć jest modelką, czy dobrą tego nie wiem, bo się na tym kompletnie nie znam.
  • Odpowiedz
@mopo: Być może nie jest. Ale do głowy wpadł mi jeszcze jeden przykład, Stephen King, ja osobiście nie trawie jego stylu, ale jego książki sprzedały się w milionach(?) egzemplarzy na przestrzeni wielu lat, a na pewno nie nazwał bym go gwiazdą ani celebrytą.
  • Odpowiedz