Wpis z mikrobloga

#gsm #lg #telefony #smartfon

Mirki padł mi telefon - LG G4.

Raczej znany problem z tego co widzę w internetach - najpierw "z dupy" się wyłączył. Po ponownym włączeniu pojawił się ekran powitalny LG / Android, potem black screen. Czasami krótki (2-4 razy) bootloop. Próbowałem włączać parę razy w nadziei, że może się uda mu "przebić" do systemu w końcu. Aktualnie są duże problemy z włączeniem telefonu w ogóle.

Rozumiem, że szanse na odzyskanie danych (głównie zdjęcia) samemu lub podczas naprawy w serwisie się bardzo nikłe / zerowe?
  • 14
@natjes Po co ludzie plusuja takie komentarze!? Sam pisałem z prośbą o pomoc wiele razy(GSM i nie tylko) , ale w większości właśnie ktoś #!$%@? tylko plusem, bez odpowiedzi, no co to #!$%@? jest?! Sorry Mirku nie wiem o co loto
@natjes: LG bridge próbowałeś? Wyczerp wszystkie możliwości zanim użyjesz w nim opcji napraw bo wiesz że ci format zrobi i wgra od nowa system o ile da sie uruchomić na zloopoanym telefonie. Próbowałeś głośność w dół + power? trzeba trzymać przed logo LG odpali sie coś jak by rekowery i wtedy podpiąć do kompa z LG bridge zrobić Buckup i sformatować całego androida.
LG bridge próbowałeś


@Hunchbacked: Nie. Postaram się ogarnąć o ile w ogóle telefon zareaguje na włączanie, bo w chwili obecnej nie bardzo reaguje nawet na power on (nie ma "bzyknięcia" wibracją ani nic się nie pokazuje).

zanim użyjesz w nim opcji napraw bo wiesz że ci format zrobi i wgra od nowa system o ile da sie uruchomić na zloopoanym telefonie.


@Hunchbacked: tego nie robiłem, bo format skasuje mi dane,
@natjes: jeszcze nie miałem okazji na LG, dziwne że w rekowery nie ma opcji bakapu na karte lub przez lg bridge. może właśnie po podłączeniu.
Ale na Xperii kiedyś przez wpisanie złych haseł i wzorów zablokowałem cały telefon i było tylko skontaktuj sie z serwisem. Nakombinowałem sie kilka dni aż w końcu podpiąłem go pod komputer i włączyłem ten Xperiowy bridge. Wybrałem napraw a on zapytał czy zrobiłem kopie danych a
Ale na Xperii kiedyś przez wpisanie złych haseł i wzorów zablokowałem cały telefon i było tylko skontaktuj sie z serwisem. Nakombinowałeś sie kilka dni aż w końcu podpiąłem go pod komputer i włączyłem ten Xperiowy bridge.


@Hunchbacked: imho brzmi jak zupełnie inny problem bo wątpię żeby złe wpisywanie haseł uniemożliwiało Ci zbootowanie systemu. No nic, nie zaszkodzi spróbować
@natjes: bootloopa nie ominiesz,ale słyszałem o agentach którzy mrozili telefon w zamrażarce przez 1h i "podobno wstawał na 1h". Czeka Cię wymiana płyty głównej. Masz roota? Sprawdz czy przez ADB push przypadkiem nie da rady przenieść po wejściu w tryb download/fastboot
Masz roota?


@maver55: Nie.

Sprawdz czy przez ADB push przypadkiem nie da rady przenieść po wejściu w tryb download/fastboot


@maver55: Jedyne co udało mi się osiągnąć przy kombinacjach klawiszy to wejście w tryb "reset to factory". Nie udało mi się wejść ani w download mode ani w recovery mode :/ Aktualnie telefon obraził się chyba jeszcze bardziej, bo w większości wypadków nie reaguje i nawet się nie włącza.

mrozili telefon
@Hunchbacked: @maver55: Pochwalę się, że w końcu się udało. Teraz opis ładnymi pełnymi zdaniami, może google poźniej pokaże innym potrzebującym.

Data recovery, odzyskiwanie danych z LG G4 przy bootloop / bootloopie:
- telefon musi być zdolny do uruchomienia się w Download mode
- ściągamy FWUL stąd https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/live-iso-adb-fastboot-driver-issues-t3526755
- postępujemy instrukcji stąd https://forum.xda-developers.com/g4/help/tutorial-backup-download-mode-t3659223
- dzięki temu że nie wgrywamy żadnego TWRP ani innego softu na telefon; tutaj mamy tylko kopiowanie z
@natjes: Ale ci sie udało ( ͡º ͜ʖ͡º) A co z telefonem? Gwarancja czy udało ci sie jakoś wyjsć z lopa?
Tak sobie myśle że skoro jest taka instrukcja to musi być dość częsta przypadłość tego modelu (?)
@Hunchbacked: Nie udało się, więc będę wysyłać na gwarancję. Nawet jakby się udało to bym wysyłał;)
Tak, wygląda na wadę konstrukcyjną telefonu: https://www.pcworld.pl/news/LG-G4-wadliwe-egzemplarze-do-naprawy,404362.html
Podobno dotyczyło to tylko kilku serii produkcyjnych telefonów, które wyszły z jednej z fabryk, ale czytałem na reddicie że ludzie, którym telefony wymieniono na nowe, wolne od wady egzemplarze też trafiali na ten problem.
@Hunchbacked: Teraz pozostaje "tylko" wysłać telefon do LG i mieć nadzieje, że serwis nie będzie robił wyimaginowanych problemów (np. telefon kupiłem nie w salonie operatora tylko w sklepie/boxie, ciekawe czy o to mogą się przypieprzyć...). Niestety opinię mają jaką mają...