Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do ludzi spoza górnego śląska. Dużo mówi się o trójmieście, które jest podawane jako przykład tego, że obok siebie są 3 miasta i że to niby takie niezwykłe i niespotykane. A czy wy poza Ślaskiem wiecie w ogóle, że Górny Śląsk to w zasadzie takie dziewiętnastomiasto, bo 19 miast jest zaraz obok siebie i często nie ma nawet przerwy w zabudowie i można się nie zorientować, że jesteśmy już w Chorzowie a nie Katowicach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i że Górny Śląsk ma jedną sieć tramwajową obejmującą 13 miast?
Dlaczego trójmiasto jest znane z tego, że jest trójmiastem, a konurbacja górnośląska nie jest znana z tego, że jest dziewiętnastomiastem? i że ma 2 miliony mieszkańców, więc jest porównywalna z aglomeracją warszawską? ( ͡º ͜ʖ͡º) wy tam w #warszawa wiecie w ogóle, że nie jesteście jedyną tak dużą metropolią w Polsce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #polska #slask #gornyslask
I.....0 - Mam takie pytanie do ludzi spoza górnego śląska. Dużo mówi się o trójmieści...

źródło: comment_q1xZ7zuhjHPWtMf5gS2Yd242lRYOA7bH.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem o jakiej sieci mówisz ale zaniedbanych odcinków jest mało a za kilka lat będzie można na palcach liczyć.

@sylwke3100: Za dużo w porównaniu do liderów w kraju i w Europie

Częstotliwość jest dostosowana do całej sieci KM bo u nas sporo autobusów dubluje tramwaje więc jaki byłby sens puszczana np co 5 min tramwaju skoro w tym czasie jedzie kilka autobusów

Sam fakt, że autobusy dublują tramwaje jest zastanawiający. No i pytanie, czy autobusy odjeżdżają w regularnych odstępach, nie ma dziur w rozkładzie przez tę mnogość, czy w razie opóźnień można w łatwy sposób przemieścić się z przystanku autobusowego na tramwajowy. No i wysoka częstotliwość daje lepsze możliwości
  • Odpowiedz
Brak integracji taryfowej z KZK GOP (w Trójmieście jest jakaś szczątkowa),


@marc1027: No ale wy za to macie burdel w KM całkowity z integralnością, u nas tego nie ma poza tym mamy namiastki w stylu Ekobiletu

częstotliwość na średnicy Gliwice - Sosnowiec to powinno być 10 minut w szczycie (mówię o
  • Odpowiedz