Wpis z mikrobloga

#laptop #laptoki #chlodzenie #cpu #procesory #kiciochopyta #intelcorei5 #intel #komputery
bawił sie ktos w naklejanie np radiatorków zeby lepiej ciepło oddawac? Albo w jakies robienie dziur w obudowie pod spodem zeby lepiej ciepło uciekało?xDDd albo inne dziwne pomysły które mogą zadziałać?
Czysty ukłąd i pasta wiadomo. Na termopadach sie nie znam, nie wiem jak i gdzie trzeba byłoby je upchać.

takie kwiatki da sie znalesc w internetach
Pobierz fluchtlinge_willkommen - #laptop #laptoki #chlodzenie #cpu #procesory #kiciochopyta #...
źródło: comment_Ajc70Sq994fqBhpImjQifffam3TW6MRF.jpg
  • 13
@fluchtlinge_willkommen: TO były czasy kiedy mostki nie były zintegrowane więc nie było to pod OC. Zestaw z wyprowadzonym radiatorem od układu który się przegrzewał do którego dorobiłem podstawkę chłodzącą by to w ogóle stało o własnych siłach zdawało egzamin - ale lepszy był reballing :) Wniosek mam tylko że te kleje termo to pic na wodę. Nie ma to jak dobra sprawdzona pasta. No a jak ktoś robi OC lapka to
@fluchtlinge_willkommen: kilka stopni urwiesz wymieniając pastę na Coolaboratory liquid ultra. Takie klejenie zwiększy pojemność cieplną i laptop wolniej się nagrzeje, za to jak już podgrzejesz te dodatkowe radiatorki to zbicie temp zajmie trochę czasu.
Ew u myfriendów widziałem za około 100zł wentylator w zatokę ODD ale to musisz przyglądnąć się laptopowi w środku czy jest przepust powietrza, żeby dolatywało do CPU.
Jak masz zasłonięty wentylator to otworki pomogą. Jak masz już
@HachiRoku: no tak to widzialem. U majfriendów tez widzialem to cos i sie zastanawiam, koszt ok 100zł ale nie wiem...

Dzisiaj na poczatek klade paste gelid gc-extreme. Podobno w miare niezła.
Mysle tez jakie dziury pod spodem porobic. Lapka nie bede nigdy sprzedawał i tak a kwestie estetyczne mam w dupie, może byc cały w dziurach i bez zeberek z boku tylko njie wiem na ile to ma sens. Ma ladnie
Coolaboratory liquid ultra


@fluchtlinge_willkommen: dokładnie to. Przy okazji jak już patroszysz lapka to sprawdź termopady jakiej są grubości i kup z największym współczynnikiem W/m2. Jak to nie pomoże to albo otwory albo ten nawiew w ODD (o ile jest przelot w środku)