Wpis z mikrobloga

Mireczki, co oznacza migająca dioda ładowania w laptopie? Dotychczas było tak, że jak się ładował to była czerwona, jak się naładował była zielona. Teraz po podłączeniu do ładowania miga w równych odstępach czasu czerwony -> zielony -> czerwony -> zielony.
#laptopy #elektronika
  • 14
@Abuyin: Tak, wygląda na to, że jest uszkodzona (to stary laptop, którego właśnie postanowiłem odświeżyć). Uszkodziła się od nieużywania? Jest niebezpieczna? Jest możliwa do naprawienia?
@harry-potter: Ok dzięki. A wiesz może
1. Czy to dlatego, że była długo nieużywana i jakbym jej używał, to by nie padła?
2. Czy jest teraz niebezpieczna? Może się zapalić, wybuchnąć jeśli będzie w laptopie?
@wonsz_smieszek: Wygląda na to, że w instrukcji nie przewidzieli takiej sytuacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

This shows the power source and the battery charge status.

Green: When the battery is fully charged or the battery is not installed.

Red: When the battery is being charged.

Off: When the computer is running on battery power without being connected to AC adapter.
@JestemKaspi: Problem jest z baterią, komputer działa czy jest czy jej nie ma, natomiast po jej wyjęciu dioda przestaje migać. Tylko miałem nadzieję, że ktoś mi powie coś więcej - co jej się stało, czy można ją naprawić i czy jest bezpieczna. :)