Wpis z mikrobloga

Wiem, że w #kindle jest dostępny słownik, który ułatwia czytanie w obcych językach, jednak czy istnieje tam możliwość dodania danego słowa do bazy/ulubionych (po prostu zapisanie go jednym kliknięciem)?
Warto dopłacać do PW3 i czy te 450-500zł na promocjach to dobra cena?
Jako że nigdy wcześniej nie miałem #czytniki zastanawia mnie czy 6" to nie za mało? Na tablecie mam niecałe 10 i nie wyobrażam sobie jak tekst wygląda w czytniku.
  • 10
@jack100:

czy istnieje tam możliwość dodania danego słowa do bazy/ulubionych (po prostu zapisanie go jednym kliknięciem)?


Istnieje możliwość dodania słowa do Vocabulary Builder: http://swiatczytnikow.pl/vocabulary-builder-czyli-jak-powtarzac-slowka-z-nowym-paperwhite/

Jako że nigdy wcześniej nie miałem #czytniki zastanawia mnie czy 6" to nie za mało? Na tablecie mam niecałe 10 i nie wyobrażam sobie jak tekst wygląda w czytniku.


Chwilę zajmie przyzwyczajenie się, ale potem jest to idealny rozmiar.
@jack100 Nowa odczuwam żadnych negatywnych skutków czytania na e-inku ale widać że nie jest to papier chociaż niewiele mu brakuje (Paperwhite 1 w moim przypadku).
@jack100: nie rozumiem zagadnienia. A porównując papier z gazety i z książki to który jest lepszy dla oczu? E-ink nie męczy oczu, bo nie jest wyświetlany częstotliwościowo (nie "miga" jak ekran np monitora). A dla oczu każde ćwiczenie jest dobre (np czytanie w półmroku, jakiś czas temu kwitowane jako "oczy popsujesz" okazuje się, że poprawia wzrok) ew. kup Luteinę zamiast Kindla :)
@Waspin: Papier gazetowy bywa niestety błyszczący i to (jak dla mnie) jest strasznie męczące. W porządnych czytnikach ekran jest matowy, co daje przewagę również nad np. tabletami. Ekran z papieru elektronicznego nie migocze (jak w LCD) i w najnowszych wersjach (300 ppi) ma całkiem ładną rozdzielczość.
6 cali to kompromis między mobilnością a wygodą czytania. Jeśli jesteś przyzwyczajony do ekranu 10 cali, to bym Ci polecił np. czytnik 6,8" - Kobo