Wpis z mikrobloga

#inuyashiki - na początek recap tego co wydarzyło się w odcinku poprzednim, a mianowicie bardzo niepokojące sceny morderstw dokonywane przez Hiro oraz pojawienie się tytułowego bohatera na miejscu zbrodni. Ale to jak nasz antagonista odpalił sobie napęd odrzutowy i spierdzielił natychmiast jak tylko zobaczył naszego Pancernego Dziadka - wyglądało świetnie.

Ogólnie w pierwszych minutach skupiamy się na tym jak tamto wydarzenie wpłynęło na Inuyashiki, który zbiera w sobie siły mentalne aby stawić czoła zagrożeniu, a drugi z bohaterów nie bardzo ogarnia co się właściwie stało. Chyba z nich obu tylko ten pierwszy zdaje sobie sprawę, że na szczycie felernego wzgórza byli tam obaj. Also jeszcze trochę innych mang/light-noveli, na kupce u kumpla Hiro jest Chaos;Child na samej jej szczycie, a także inne serie, których nie potrafię rozróżnić, ale pewnie wychodziły w Young Jump tak jak oryginał tej serii. Dowiadujemy się też, że oprócz całego sporego arsenału wbudowanego w swoje ciała dostali także inne zdolności jak leczenie ran i ciężkich choróbsk za pośrednictwem zwykłego dotyku.

Inuyashiki także decyduje się być bardziej aktywnym ze swoimi zdolnościami - w jego przypadku jednak stara się uratować biednego kolesia przed lokalnymi sebixami. I, boy oh boy, jak to dobrze wygląda. Swoją drogą, te chłopaczki widząc, że dziadek potrafi gołą pięścią zrobić im remont twarzy i tak próbują z nim walczyć, to raczej nie jest definicja zdrowego rozsądku. No i pierwsze próby lotu nie wychodzą mu najlepiej. Jego reakcja, gdy udaje mu się kogoś uratować wreszcie na czas też bardzo przyjemnie buduje mu charakter. Z takich rzeczy - zdążyłem już całkiem przywyknąć do CG w tym anime, co w dużej mierze jest zasługą naprawdę dobrego framerate dla tej techniki animacji. Szczególnie jak na serię TV.

Natomiast Hiro udaje się namówić swojego przyjaciela na powrót do szkoły obiecując mu, że będzie go chronił - jednocześnie już w samej klasie ten niemal od razu staje się ponownie obiektem docinków starszych uczniów, a nasz antagonista stara się dotrzymać danego słowa... na swój pokręcony sposób. No i okazuje się, że zdolności jakie dostali razem z Inuyashiki są niemal boskie. Also ratowanie życia potrąconego kiktu z jednej strony i mordowanie losowych rodzin z drugiej.

Ciekawostki: piosenka, którą śpiewał Inuyashiki przy pierwszej próbie latania to opening Astro Boya.

Jesteśmy na 17 rozdziale z 82.

#anime #jaqqubizarrecontent
jaqqu7 - #inuyashiki - na początek recap tego co wydarzyło się w odcinku poprzednim, ...

źródło: comment_ibJ0cJGWilVAvAcPMjOYggn55YKB1RSo.jpg

Pobierz
  • 5
@jaqqu7: Rozbawiło mnie, że mogłeś coś takiego uznać za ciekawostkę, ale potem zdałem sobie sprawę, że istnienie, a co dopiero historia Astro Boya, dla przeciętnego zjadacza chińskich bajek na zachodzie może być wiedzą tajemną.
A.....r - @jaqqu7: Rozbawiło mnie, że mogłeś coś takiego uznać za ciekawostkę, ale po...