Wpis z mikrobloga

@TrueSlav: NFZ nie refunduje leczenia kanałowego zębów powyżej 4 :)

@Sanski: To zależy, bo jeśli leczenie pod mikroskopem to tak normalna cena. Ja za kanałowe 6-ki płaciłem 650 zł z wypełnieniem.

Za to piątka została nie do końca zrobiona (brak pełnego wypełnienia kanałów i musiałem mieć ponowne kanałowe.

Zrób zdjęcie pantomograficzne, dokładne zdjęcia okolic zęba i zobacz czy są tam pozakręcane kanały, czy proste. Jak zakręcone to tak - 1200
@insystem: Nie wiem czy pod mikroskopem, chyba nie, bo mówił, że "u innych pod mikroskopem to coś tam". Zdjęcie mam, nic mi na jego temat nie powiedział, a ja się na tym nie znam i nic na tym zdjęciu sensownego nie potrafię dojrzeć...
@GG99: Gdzie?
@insystem: Nie wiem czy pod mikroskopem, chyba nie, bo mówił, że "u innych pod mikroskopem to coś tam". Zdjęcie mam, nic mi na jego temat nie powiedział, a ja się na tym nie znam i nic na tym zdjęciu sensownego nie potrafię dojrzeć...


@Sanski: To zmień lekarza, skoro nie potrafi opisać prosto dla pacjenta zdjęcia. Powinien powiedzieć, że "tutaj ma pani proste kanały, trzy powinny pójść gładko, ale czwarty zakręca.
@insystem dziwne mi za gówniaka robiła siódemke kanałowo i szóstkę o.O


@korni007: Dzieciom i kobietom w ciąży (+połóg) NFZ refunduje komplet.

@insystem refunduje, placisz tylko za wupelnienie, robilam gorna szostke nie dalej jak miesiac temu, zaplacilam 85zl


@Atk_to_na_tyle: To albo byłaś w ciąży albo pozostajesz w okresie połogu.
Obecnie refundacja jest tak skonstruowana, że nie możesz dopłacać do standardowego leczenia aby wymienić na lepszy pakiet. Więc albo bierzesz "tak jak
@insystem nie bylam w ciazy anu okresie pologu :X babka powiedziala mi wyraznie, ze od 1-4 NFZ refunduje calosc a jesli chodzi o dalsze zeby to "niestety trzeba zaplacic za wypelnienie" p.s tak bylo :D a tydzien wczesniej dzwonilam pi dentystach i ponizej 650-800zl nie schodzili.
@Atk_to_na_tyle ja dostałam na punktowe. O ile pamiętam to unimedyk jest taka przychodnia dla studentów, ja jestem zapisana do przychodni obok bloku i średnio widzi mi się kurcze dojeżdżanie do prawie że centrum do lekarza :( bo ot tak sobie pewnie mnie tam nie przyjmą do stomatologa