Wpis z mikrobloga

Stworzyłem kalendarium wycofywania Ikarusów 280 z polskich miast i gifa ilustrującego na mapie Polski jak to przebiegało.
Gifa wkleje w odpowiedzi do tego wpisu, i tak jest mało estetyczny, zbyt szybki i #!$%@?, ale nie chciało mi się starać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A oto kalendarium. Dotyczy tylko przegubowych Ikarusów 280, krótkie, pozbawione przeguba Ikarusy 260 jeździły w niektórych z tych miast(np. w Zawierciu) o kilka lat dłużej od przegubowców.
Za miasto w którym jeździly Ikarusy uznałem miejsce siedziby przedsiębiorstwa, które używało tych autobusów. Po niektórych z tych miast, zwłaszcza w konurbacji górnośląskiej jeździły też Ikarusy 280 z sąsiednich miast.
W niektórych miastach, za date "wycofania Ikarusów" uznałem bankructwo przedsiębiorstwa komunikacyjnego i jego likwidacje(Bytom i Czeladź)
Na dzień 30 października 2017 Ikarusy 280 nadal jeżdżą w Płocku, Częstochowie, Bielsku Białej i Kędzierzynie-Koźlu.
W pozostałych miastach wycofano je w następujących latach:


Poniższe zdjęcie z phototrans.pl
#komunikacjamiejska #ikarus #autobusyboners #ciekawostki #nostalgiabardzomocno
Pobierz I.....0 - Stworzyłem kalendarium wycofywania Ikarusów 280 z polskich miast i gifa ilu...
źródło: comment_kevVUe80euVgnzHWjkm6sTcsMUU6NP3j.jpg
  • 4