Wpis z mikrobloga

Zima za pasem, więc postanowiłam sprawić wróbelkom oraz sikorkom, które od wiosny ćwierkały mi co rano na pobudkę () domek z #biedronka. Chwilo przylatuje jedna ptaszyna przez te paskudne wiatry gdzieś moje fruwajki się pochowały (). A bywały dni/tygodnie, że 12 fruwajek siadało na trzepaku i ćwierkało. ()
#ptaki #dobryuczynek #zima

Dla ciekawych jak zajadają się łakociami zapraszam na tag #50ptakowseduire
Pobierz Seduire - Zima za pasem, więc postanowiłam sprawić wróbelkom oraz sikorkom, które od ...
źródło: comment_MU8XEhQhWhEzLMptMf3CFk6eTEf8MRhm.jpg
  • 15
@first: Z tego wniosek, że wychodzi moja niewiedza - domek mają od dziś, ale przyroda mądra - bo jak wspomniałam wyżej przylatuje tylko jedna ptaszyna i od czasu do czasu dziubnie słoniny i zaglądnie do domku.
@Seduire: ja wiem, że ptaki w karmniku spoko wygladają, ale jednak lepiej je dokarmiać, gdy temperatura spadnie poniżej 0, o czym mówią ludzie mądrzejsi ode mnie w tej kwestii. Chodzi o to by nie zatracały umiejętności zdobywania pożywienia w naturalnych warunkach.
@Seduire: Widzę że wisi słonina, ogólnie spoko dla ptaków które potrzebują tłuszczów zwierzęcych tylko bardzo ważna rzecz, jeśli jest ona solona to zaszkodzi ptakom i przyniesie więcej złego niż dobrego. Jeśli więc słonina to tylko i wyłącznie niesolona.
@Wayatt: tak o słoninie wiem i my od lat kupujemy niesoloną ze szczęśliwego prosiaczka jakkolwiek to brzmi. :)
Natomiast doczytałam mocniej i pomyślałam, że jutro opróżnię domek zostawię jedynie szczyptę ziaren i będę obserwować w jakim tempie znikają. W zamyśle mam też to, że dzięki tej szczypcie będą wiedziały, że kiedyś tu coś będzie :D A słonina jak już wisi to niech na zdrówko im idzie. :)