Wpis z mikrobloga

#pytanie #pc #komputery #pcmasterrace

Chcę móc zagrać w Wiedźmina 3 na High/Ultra przy sensownej liczbie fps (60, a na pewno nie mniej niż 30 kl/s, hehe), przy czym w ogóle nie jara mnie podkręcanie.
Czy ten komputer/zestaw podzespołów jest ok? A może szukać używki z jakimś i7 np. czwartej generacji?

Nie, nie dołożę 10k żeby kupić coś porządnego ani nie kupię karty graficznej za 3k, itp. - zasadniczo im taniej tym lepiej. Dysk SSD sobie dokupię osobno, bo tu za jakiś mały szajs liczą sobie cztery stówy.
Czekam na opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@oscuro: Miałem tą kartę zestawioną z i7 2600, ale wiedźmina odpaliłem na krótką chwilę i nie pamiętałem właśnie na jakich ustawieniach to chodziło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@instalacja: R5 1500 + GTX 1060 6GB na ultra bez hairworksów nie utrzymuje 60klatek w 1080, bardziej 40-60. Teoretycznie nie potrzebujesz do tego 16GB ram, na 8 spokojnie pójdzie, ale lepiej miec zapas bo juz niektóre gry potrafią bez 16GB chrupnąć. Jak chcesz mieć 60 klatek i więcej to potrzebujesz przynajmniej 1070
@Tak_masz_racje: Elastyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak około 3,5k jeśli naprawdę warto dołożyć do nowego, ale bardzo chciałbym wydać mniej niż 3k - stąd pytanie o używki. Zgodnie z tym co @Horvath pisze, starsze generacje i7 powinny być w porządku.
@bartowsky: 16 GB RAM przyda mi się też do innych rzeczy. GTX 1070 przekracza budżet na pewno, a poza tym przecież ludzkie oko nie widzi więcej
@instalacja: Stara generacja i7 spokojnie daje rade. Aktualnie mam zestawionego i7 2600 z GTX 1080 i patrząc na benchmarki to tylko trochę go bootleneckuje. Mógłbyś poszukać np. 4790k, nie dawno widziałem z płytą za jakieś 1100 zł.