Wpis z mikrobloga

Mirki mam dylemat pomiędzy umową o pracę a b2b. Mianowicie czy jest jakiś prosty wzór na obliczenie stawki B2B mając stawkę brutto na UoP? Dla przykładu, załóżmy że mamy okrągłą propozycję 10k zł brutto, 20 dni urlopu oraz, dla uproszczenia wyliczeń, żadnych innych benefitów. Jaką powinno się zawołać kwotę netto na fakturze miesięcznie/za dzień pracy, aby koszty pracodawcy w porównaniu do UoP były dokładnie takie same?(zakładając, że na b2b weźmiemy sobie 20 dni bezpłatnego urlopu w roku)

#b2b #kontrakt #firma #zarobki
  • 3
@kamnow jak masz opcje wybrać to bierz UoP. Kminiłem kiedyś nad tym i B2B trochę strach, bo jednak musisz traktować to jak normalną firmę, rozliczać się ze wszystkiego i ogólnie #!$%@? jest sporo. Jak rozłoży Cię choróbsko i będziesz musiał iść na L4 to też nikt Ci za to nie zapłaci. Parę razy dostawałem oferty B2B i rekruterki mówiły, że tak mniej więcej 30% trzeba odjąć od tej sumy, żeby otrzymać rzeczywisty
@kamnow: nie ma prostego wzoru.

nikt nie jest w stanie ci matematycznie tego powiedzieć, bo wszystko zależy od zapisów umowy, i czy coś jest dla Ciebie wartościowe czy nie. Czy masz preferencyjny zus czy nie. Czy masz / chcesz wrzucać w koszty np leasing nowej fury, komputera, monitorów czy czego tam.

Matematycznie będzie to wzięcie całkowitego kosztu pracodawcy przy oup i użycie go z powyższymi parametrami jako kwoty netto na fakturze.
@kamnow: Realnie na UoP w pracy będziesz 1652 godziny rocznie (lub jeśli przysługuje Ci 20-dniowy urlop to 1700 godzin). To uwzględnia średnią "na chorobowym", urlopy, dni wolne i tak dalej. Jeśli chcesz stawkę "za roboczogodzinę" to mnożysz poniższy wynik * 12 miesięcy i dzielisz przez 1652 lub 1700.

Aby wyjść "na zero" w porównaniu z UoP (pracodawca zyskuje):
(1,235*PensjaMiesięcznaNettoUoP+486,43+100)= Wartość na FVAT netto (czyli +23% VAT) za miesiąc pracy.
Realne wynagrodzenie=PensjaMiesięcznaNettoUoP.