Wpis z mikrobloga

@pawlo74: No jak mam traktować poważnie bananowego millenialsa, który siedzi w ogródku i mówi mi coś takiego 5:15 "the 2008 financial crisis was almost entirely caused by sloppy lending practices, by loose and reckless investments and just an overall mentality that things can keep going up forever"

Wiesz kto jeszcze ma taką mentalność, że oto nastąpił koniec historii i ma 100% pewność, że jego inwestycja wzrośnie? ( ͡° ͜
@pawlo74: Ale ja nie neguję tego co powiedział, tylko to co wynika z jego wypowiedzi. Bo skoro mentalność wiecznych wzrostów jest szkodliwa, prowadzi do złych inwestycji i problemów finansowych to bitcoin jest idealnym kandydatem na złą inwestycję, tak jak np. Napster w 1999, czy inny MySpace ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Gandhiego sobie daruj, bo tak samo mogę go tostować pod Korwinem w trakcie kolejnej jesieni wyborczej
Ale ja nie neguję tego co powiedział, tylko to co wynika z jego wypowiedzi. Bo skoro mentalność wiecznych wzrostów jest szkodliwa, prowadzi do złych inwestycji i problemów finansowych to bitcoin jest idealnym kandydatem na złą inwestycję, tak jak np. Napster w 1999, czy inny MySpace ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pan_Krolik: a miałeś kiedykolwiek w historii świata taką inwestycję, takie limitowane aktywo z takim potencjałem? Nie, nigdy nic
@pawlo74:

a miałeś kiedykolwiek w historii świata taką inwestycję, takie limitowane aktywo z takim potencjałem?


Ale ograniczoną ilość BTC już się obchodzi wypuszczaniem dziesiątek altcoinów o takiej samej strukturze różniących się jedynie bezgraniczną wiarą Bitcoiniarzy w to, że są lepsi bo byli wcześniej. Ale z perspektywy klienta końcowego, który chce wymienić towar za towar, a nie internetowe pieniążki jest to absolutnie bez znaczenia.

Nie, nigdy nic takiego nie powstało


A gdy
Ale ograniczoną ilość BTC już się obchodzi wypuszczaniem dziesiątek altcoinów o takiej samej strukturze różniących się jedynie bezgraniczną wiarą Bitcoiniarzy w to, że są lepsi bo byli wcześniej. Ale z perspektywy klienta końcowego, który chce wymienić towar za towar, a nie internetowe pieniążki jest to absolutnie bez znaczenia.


@Pan_Krolik: kompletnie nic nie zmieniło się i nic nie zmieni w przyszłości. Bitcoina jest tyle ile było dlatego cena poleciała w kosmos.
Nowi
@Bluzg: no co możesz mieć na obronę argumentu, że można powstrzymać internet? Nie ma takiego. Nie da się. Wielu gigantów takich jak Chiny już próbowało i cały czas próbują. Próbowali też już z bitcoinem.
@Bluzg: naprewdę? A co zrobił Mubarak w Egipcie podczas rewolucji? Wyłączył internet całkowicie ponieważ komunikowano się za pomocą Tweetera. Poczytaj sobie jak ludzie poradzili sobie z tym :)
Nikomu nie udaje się to jest po prostu technicznie niemożliwe. To są tylko nieudolne próby.
Sam bitcoin nie potrzebuje nawet od niedawna internetu, mamy już satelity z którymi możesz podłączyć się tanim kosztem.
@reroute: nie wiem o czym mówisz przelewy w sieci bitcoin są bardzo tanie a nawet darmowe, to o czym mówisz nie ma nic wspólnego z siecią bitcoin. Możesz przesłać komukolwiek na świecie nawet setki milionów dolarów, 24 godziny na dobę, za darmo, kilka groszy (ok. 226 satoshi) i nikt nie może cię powstrzymać, spróbuj tego samego w banku.
Trzymanie pieniędzy w BTC nic nie kosztuje.