Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,

Szukam mieszkania. Poradźcie na co powinnam zwrócić szczególną uwagę kupując mieszkanie z rynku wtórnego? Pamiętam, że całkiem niedawno jeden z Mirków wrzucił wpis dotyczący jego poszukiwań. Niestety nie mogę znaleźć wpisu. Jeśli to ma jakieś znaczenie to szukam czegoś w Warszawie.
#nieruchomosci #mieszkanie #prawo
  • 14
  • Odpowiedz
@chamaleon: Wysokość opłaty za użytkowanie wieczyste. Czasem to 100 zł, a czasem 1000. Czy transakcje obsługują te darmozjady, pośrednicy i chcą od kupującego 3% wartości transakcji, za to że kupujący sobie znalazł te ogłoszenie.
Czy nie będzie w okolicy niekorzystnej zabudowy.
  • Odpowiedz
@chamaleon: kupuj tylko mieszkania z pełną własnością i uregulowanym gruntem.
Sprawdzaj elektrykę (o ile nie chcesz robić samemu remontu) to rzadko widać na pierwszy rzut oka czy działa sprawnie.
Unikaj mieszkań na wysokich piętrach bez windy.
Jak już @Hannahalla ogarnij czy da się parkować (jeśli masz auto). Tak samo, któregoś poranka najpierw pojedź pod to mieszkanie i spróbuj dostać się do pracy lub miejsc w jakie się rano udajesz. Alternatywnie zrób
  • Odpowiedz
@szcz33pan: @chamaleon: i tu jest właśnie to powszechne myślenie, że stare/wysokie bloki to płyta. Oczywiście wiele z nich jest, ale wiele to jest szkielet plus cegła (szczególnie lata 80 i 90). Z uwagi że te bloki są uważane przez ludzi za "to wielka płyta, to nie patrzę nawet" a nie jest (szczególnie bloki wyższe niż 5 pięter), to mają lepsze ceny a nie mają wad wielkiej płyty. Ponadto jest w
  • Odpowiedz
@animuss: Sam kupiłem mieszkanie w wielkiej płycie (rocznik budowy 78). Po modernizacji pionów wodnych, grzewczych itp. Po ociepleniu termoizolacyjnym. Siedząc w salonie nie uczestniczę w życiu sąsiadów, ani oni w moim, co często wspominają ludzie z nowych bloków.
Rady jakie proponujesz są dla mnie oczywiste, ale ludzie najczęściej to ignorują z niezrozumiałych względów.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: ja kupiłem mieszkanie w bloku typu szkielet z roku 1994. Też nie uczestniczyłem w życiu sąsiadów, co więcej nigdy nie słyszałem żadnych odgłosów pochodzących od sąsiadów a mieli oni dzieci. Wg moich znajomych mój blok to wielka płyta tylko dlatego że ma 8 pięter. Jak byłem u nich w odwiedziny to słyszeliśmy co sąsiad ogląda w tv, no ale ich mieszkanie to "nie płyta" z roku około 2006. Co kto
  • Odpowiedz