Wpis z mikrobloga

Zamiast programować pralkę napisałam poruszanie się postaci z animacją. Najwięcej problemów było z konwersją grafiki do Amosa. Photoshop > XnView > Amiga Personal Paint i małe korekty > własny program do grabowania bobów (bo ten wbudowany w Amosa nie jest powtarzalny- dwie pętle i funkcja grap bob) > Amos Object Editor... Teraz czas na większe wyzwanie - zrobienie skoku xD Jeszcze się dużo muszę nauczyć.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#amiga #amos #gamedev #programowanie
xandra - Zamiast programować pralkę napisałam poruszanie się postaci z animacją. Najw...

źródło: comment_DONHjxuKuwDAxrTO2sBk0z1zdlklxm7U.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aokx: A przecież @OSH1980 tak ładnie cię prosił. Dziękujemy za te cenne komentarze, jakie wniosłeś do tego wątku, szkoda że już musisz nas opuścić. Wzywają cię inne wątki, w których możesz potrollować... Będzie mi ciebie brakowało ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@pszemczyslaw: No mniej więcej, ale jeszcze nie zrobiłam detekcji Y ;) Właśnie nad tym pracuję.
  • Odpowiedz
widze, że jestes dumna ze swojego projektu. Możesz powiedzieć dlaczego?

@Jurandt

Mogę.

@xandra:

może wyjaśnisz z czego? Z tego, że AMOS'a użyłaś do kodzenia gry? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz zbierała atencję jaka z ciebie (specjalnie z małej litery) jest programistka. Może byś w końcu użyła assemblera?"
  • Odpowiedz
Nie wiesz, że to kobieta stworzyła jeden z pierwszych języków programowania?


@xandra:

Allan G. Bromley, historyk informatyki uważany za autorytet w tej dziedzinie, w publikacji z 1990 r., "Difference and Analytical Engines", stwierdza: „Wszystkie, oprócz jednego z programów wymienionych w jej notatkach zostały przygotowane przez Babbage'a od trzech do siedmiu lat wcześniej. Nie tylko nie ma dowodów, że Ada kiedykolwiek przygotowała program dla maszyny analitycznej, ale jej korespondencja z Babbagem pokazuje, że nie posiadała wiedzy by to zrobić”[3].

Dr Bruce Collier z Harvard University, w opisie biografii Babbage’a z 1970 r., „The Little Engines That Could've: The Calculating Machines of Charles Babbage”, napisał: „Chociaż jasne jest, że Lady Lovelace była kobietą dużych talentów i jest oczywiste że rozumiała w znacznym stopniu pomysły Babbage'a o ogólnym charakterze i znaczeniu maszyny analitycznej oraz wyraziła je w formie swoich notatek do pracy Menabrei, to równie oczywiste jest, że w rzeczywistości były to idee Babbage'a, a nie jej. I rzeczywiście, nigdy nie zaprzeczyła że było inaczej. W znaczny sposób przyczyniła się do reklamowania maszyny analitycznej, ale nie ma dowodów że w jakiś sposób rozwinęła jej projekt
  • Odpowiedz