Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie. Planujemy z niebieskim zakup pierwszego samochodu. Jeżeli by się udało to chcielibyśmy się zmieścić ze wszystkim w 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°). Samochód typowo do jazdy po mieście, ale raz na jakiś czas fajnie by było pojechać nim gdzieś dalej w Polskę :)
Zastanawialiśmy się na Golfem V, Audi A3 albo Fordem Focusem mk2, ale nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie wiec może wy coś doradzicie ()
#samochody #pytanie #pierwsze4kola

  • 22
@dysia: Focus Mk2 oprócz tego że rdzewieje jak głupi, jest świetnym autem.
W tej cenie, jak nie macie dużych wymagań, znajdziecie w dobrym stanie np Corse C.
Do miasta jak znalazł.
Macie jakieś preferencje?

W ogóle nie wiem jakie macie doświadczenie, ale jeśli to jest zupełnie pierwszy samochód który będziecie jeżdzić, nie wrzucałbym 15k, a trochę mniej i kupił jakiegoś złomka do zajeżdżenia :)
@Prism2772: To nie będzie całkiem pierwszy samochód, od 4 lat jeździmy starym Matizem odziedziczonym po rodzicach i chcemy nareszcie przerzucić się na coś lepszego :) preferencji jakichś szczególnych nie mamy, no moze oprócz tego że nie chcemy kombi i wolałabym hatchbacka niż np sedana ze względu na pojemność bagażnika :)
@dysia: Nie kupuj A3, bo stosunek tego co dostajesz do tego ile kosztuje jest kiepski. Nie pisałaś nic o rozmiarze auta. Jak to ma być pierwsze auto do miasta, to kupiłbym pandę 8-9 tys i cieszył się tanim w utrzymaniu całkiem funkcjonalnym samochodem. Golf V też spoko, ale nie spodziewaj się że będzie niezawodny, bo to raczej obiegowa opinia, wynikająca z opinii o starszych VW. I jest dość kiepsko wyciszony. Możesz
@dysia: Golf V 1.9TDI '06 rok., climatronic, szukaj z udokumentowanymi wymianami, czyli FV za rozrząd, dwumas, sprzęgło, filtry sobie sama zmienisz, tak samo olej, godzina roboty.
@dysia: jeśli twierdzisz ze 5 praktyczniejsze to uwierz jak kupisz 3 to bedziesz szybko żałować. ;) stwierdzam że auto będzie stało na ulicy?? Także proponuję "lepsze" marki z cynkowaną blachą ale będą starsze za taki hajs. Sugeruje też na miasto benzyniaka. Moje propozycje Audi A3 1.6 bądź A4 b5 1.6 lub 1.8. Seat ibiza 3 z 1.6 lub 1.8. Golf wg mnie przereklamowany. No ewentualnie Astra H diesel 1.7