Wpis z mikrobloga

19.10.2017 zaobserwowano przewazajace uzycie uslugi SMS i obecnosc w roamingu regulowanym, w stosunku do poziomu uzycia tej uslugi i obecnosci krajowej co stanowi naruszenie zasad Polityki Uczciwego Korzystania z uslug roamingu. Jesli nie ulegnie to zmianie do 02.11.2017, moze zostac zastosowana dodatkowa oplata roamingowa zgodnie z cennikiem.

Smsa tej treści dostałem od Plus GSM. Czyli klasycznie - dostaliśmy zgodę na pobieranie dodatkowych opłat od KE, ale nie będziemy z niej korzystać, chyba że akurat będziemy.

Ktoś jest w podobnej sytuacji?

Telefon na abonament, chyba najwyższy w czasie podpisywania umowy, 1000 min w UE w obie strony, roaming za darmo. Jedyne, za co płaciłem za granicą, to internet, więc jedyne, co się zmieniło w czerwcu dla mnie to pakiet 5.1GB, który dostałem od nich, z którego oczywiście korzystam.

#telekomunikacja #roaming #plus #afera
  • 18
  • Odpowiedz
Smsa tej treści dostałem od Plus GSM. Czyli klasycznie - dostaliśmy zgodę na pobieranie dodatkowych opłat od KE


@kropla_bez_kitu: Nie ma to absolutnie związku z uzyskaniem zgody na dodatkowe opłaty, po prostu złamałeś politykę FUP. I tak będzie w każdej sieci.
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu: Komunikat, który otrzymałeś, nie ma nic wspólnego z ostatnią decyzją UKE. Jest to informacja, że mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty związane z Polityką Uczciwego Korzystania z usług w UE. Może to nastąpić, jeżeli nie zostaną spełnione warunki, które zostały podane w wiadomości. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie promocji.
  • Odpowiedz
@Specjalista_Plus: Czyli jakie warunki? W smsie nie jest to podane. Nawet nie poinformowano mnie wcześniej że takie coś nastąpi gdzie korzystałam z darmowych minut do plusa za granicą,by kontaktować się z najbliższymi bo to jedyny kontakt jaki teraz mamy. Czyli mam się rozumieć że tak z dnia na dzień to też zabierzecie, tak? Dziekuje za to,ze bede mogła zrezygnować z waszych usług po powrocie do kraju. Czytałam regulaminy przed wyjazdem
  • Odpowiedz
@Specjalista_Plus:Tym bardziej że dużo razy pisałam do waszych konsultantów na stronie by się upewnić że darmowe rozmowy do plusa bedą mi przysługiwać w dowolnym czasie. Zawsze odpowiedź była że tak oczywiście..
  • Odpowiedz
@Specjalista_Plus: 19.10.2017 zaobserwowano przewazajace uzycie uslugi polaczenia odbierane i obecnosc w roamingu regulowanym, w stosunku do poziomu uzycia tej uslugi i obecnosci krajowej co stanowi naruszenie zasad Polityki Uczciwego Korzystania z uslug roamingu. Jesli nie ulegnie to zmianie do 02.11.2017, moze zostac zastosowana dodatkowa oplata roamingowa zgodnie z cennikiem. Korzystałam z waszego pakietu darmowych rozmów do plusa za ktory płacę 15 zl miesięcznie i moglam z niego korzystać za granicą
  • Odpowiedz
@Specjalista_Plus: Czyli przez ostatnie 4 lata, jak płaciłem rachunki po kilkaset złotych (pracując w ten sam sposób), to wszystko było ok. Gdy zacząłem korzystać z internetu, który sami mi przyznaliście (oczywiście nie sami, ale zmuszeni przez UE), to straszycie ekstra opłatami. I to pomimo tego, że w umowie mam 1000 minut w roamingu co miesiąc.

Jeśli faktycznie tak będzie, to dokończę tą farsę zwaną umową z Wami i przeniosę się
  • Odpowiedz
@kropla_bez_kitu: Otrzymałeś taką wiadomość, ponieważ zaobserwowano nadmierne korzystanie z wiadomości SMS w okresie obserwacji. Jeżeli nie ulegnie to zmianie, to otrzymasz informację w ciągu 14 dni o naliczaniu 0,05 zł za wysłanie jednego SMS-a. Z pozostałych usług możesz korzystać na dotychczasowych warunkach, więc nie będą Ci naliczane opłaty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Specjalista_Plus

19.10.2017 zaobserwowano przewazajace uzycie uslugi polaczenia odbierane i obecnosc w roamingu regulowanym, w stosunku do poziomu uzycia tej uslugi i obecnosci krajowej co stanowi naruszenie zasad Polityki Uczciwego Korzystania z uslug roamingu. Jesli nie ulegnie to zmianie do 02.11.2017, moze zostac zastosowana dodatkowa oplata roamingowa zgodnie z cennikiem.

Otrzymałem też to. Czyli tak, jak wspominałem, mój pakiet 1000 minut na wykonane/odbierane nie ma zastosowania? Pakiet wpisany w umowę?
  • Odpowiedz