Wpis z mikrobloga

#azjatyckaowca #azja #mjanma #myanmar #birma #rohingja #geopolityka #ciekawostki

Teraz krótko, bo wciąż pracuję nad Marawi.

Od kilku tygodni głośno jest o konflikcie w Mjanmie dotyczącym ludu Rohingja. Nie będę się dłużej rozpisywał (jeszcze, bo oczywiście że mnie to kręci i kiedyś coś na ten temat napiszę) na ten temat, poza tym że jest on naprawdę skomplikowany - zresztą (jeszcze) się na tym nie znam. ;) Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, która pomimo ciepłego i wilgotnego klimat jest ogromna. To zdjęcie z raportu The Asia Foundation przedstawiające grupy zbrojne w Mjanmie i gdzie są one obecne. Wnioski dotyczące uspokojenia sytuacji w kraju pozostawię Wam. Dopowiem tylko, że taka rozmaitość różnych grup jest w wielu krajach tego regionu całkiem normalna - chociażby na Filipinach na południowych wyspach.

Cały raport dostępny jest do przeczytania tutaj: https://asiafoundation.org/wp-content/uploads/2017/10/ContestedAreasMyanmarReport.pdf

Tak jak napisałem, mam nadzieję, że temat jeszcze pojawi się w moich tekstach, z tym że później, kiedy cały hype na kongres KPC minie, kiedy może Rodrigo Duterte się choć trochę ogarnie i przestanie wyczyniać swoje cuda.
bojowonastawionaowca - #azjatyckaowca #azja #mjanma #myanmar #birma #rohingja #geopol...

źródło: comment_Hqe96lUjjbFqB88MT9U7DOHG9XNHz5tO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz