Wpis z mikrobloga

Murki trzymajcie mnie bo nie wytrzymie.

tl;dr


Zamówiłem przesyłkę od majfriedów z #ibuygou .
Miała być dostarczona z europejskiego magazynu (była taka opcja na stronie), bo nie chciało mi się bawić w waty i inne sraty. Ale po 3 dniach napisali mi że jednak żartowali i wyślą normalnie Z Chin i jakby co oddadzą wszelkie opłaty. No trudno, zgodziłem się.
Przesyłka została wysłana #dhl i jak tylko wpadła do Polski to musiałem wypełnić ostrzmane od nich kwity o wartości paczki itd.
No ale ok, trudno. Zajęło mi to 15 minut więc bez tragedii. Po 2 dniach czekam na kuriera - ja poszedłem do pracy ale akurat różowy był cały dzień w domu. Koło 12 zadzwonił zastrzeżony numer - nie zdążyłem odebrać, bo akurat nie mogłem. Okazało się że to kurier i nawet nie raczył zadzwonić do klatki, bo przecież nie odebrałem telefonu. No to dzwonię do nich i pytam co to za jaja. Pani wytłumaczyła że oni to w ogóle nie dzwonią z telefonów tylko z terminali i tam to już tak działa i cześć :/ a jak zapytałem czemu nie mogą dostać telefonów to usłyszałem że wcześniej mieli dzwonić z prywatnych (obstawiam że są na działalności) to i tak nie dzwonili... Super firma, bulwo. Ale dobra, trudno. Stało się. To pytam czy idzie się jakoś dogadać żeby był następnego dnia przed 14 bo pracowałem od 15. Laska że jasne, nie spawy wyśle taką dyspozycję. Oczywiście następnego do 14 nikt nie zadzwonił, a kurier był pod klatką o 16. Ja się go pytam czy widzi co tam jest na tej paczce napisane a ten "a przepraszam, pracy tyle było". No kuurwa.
No i co właśnie robię? Jadę na #!$%@? Okęcie odebrać paczkę osobiście bo w dupie mam takie zabawy w kotka i myszkę. A co jest najlepsze? DHL ma mnóstwo skrzynek w których można odebrać pakę, ale nie ma tam możliwość odebrania paczki za którą trzeba zapłacić.

No i jeszcze żeby było śmiesznie to po odebraniu paczki będę musiał załatwiać zwrot podatków. Nie mogę się doczekać.

#zalesie #kurier #zakupyzchin no i #xiaomi bo zamówiłem A1
  • 4
@KLIFord: Tak, ale okazało się że DHL coś nie ogarnął i dostałem póki co tylko fakturę a dokumenty celne mam dostać na maila w ciągu 2-3 dni.
Narazie przesłałem do @Ibuygou samą fakturę - może wystarczy