Wpis z mikrobloga

Mirki. Od kilku lat mam problemy z #zeby. Robiłem już kanałowe na połowie z nich i niektóre dwa razy nawet. Wydałem tysiące złotych a i tak co miesiąc mam ból w innym zębie. Moje zeby są małe i takie brzydkie bym powiedział. Jeden jest wykrzywiony w tył. Moi rodzice zignorowali moja stomatologię jak byłem młody. Nie robiłem żadnych operacji czy nie chodziłem nigdy na kontrole. Obstawiam, ze przyczyna może być cały zgryz wykrzywiony jakoś mało. #pytanie co musiałbym zrobić, ile to kosztuje (cena nie gra roli, ale chce sie przygotowac), ile to zajmuje i jakie tutaj zabiegi robic. Mam mala trauma jesli o to chodzi wiec chce miec wreszcie jakis przyzwoity usmiech. #stomatologia #dentysta #lekarz
  • 6
@blackphoenix: czyli to ortodonta może mi sprawdzić czy mój zgryz jest krzywy? I co jeśli np jest na bok przekrzywiona szczeka dolna czy coś? Bo jak patrzę w lustro to wyglada jakby właśnie cała szczeka dolna była cała minimalnie w inna stronę. Co wtedy? Aparat? Operacja? Da się coś z tym zrobić? Istnieje w ogóle takie coś jak szczeka dolna?
czyli to ortodonta może mi sprawdzić czy mój zgryz jest krzywy?


@Ramboski: tak

I co jeśli np jest na bok przekrzywiona szczeka dolna czy coś? Bo jak patrzę w lustro to wyglada jakby właśnie cała szczeka dolna była cała minimalnie w inna stronę. Co wtedy? Aparat? Operacja? Da się coś z tym zrobić? Istnieje w ogóle takie coś jak szczeka dolna?


@Ramboski: nie jestem lekarzem, nie wypowiem się.
@Ramboski:
Anatomicznie "szczeka dolna" = żuchwa. Dwie szczęki mamy, ale nie górną i dolną, tylko prawą i lewą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie wygląda to tak, że ortodonta ocenia zgryz i jeżeli widzi wskazania, to kieruje na konsultacje do chirurga szczękowo-twarzowego.

Bo jak patrzę w lustro to wyglada jakby właśnie cała szczeka dolna była cała minimalnie w inna stronę. Co wtedy? Aparat? Operacja.


Zależy czy wynika to
@m4tthew: to już postanowione, muszę się skontaktować z ortodontą, żeby mi badania porobił, bo ja na tym się znam tyle co nic. Jak dla mnie to wyglada jakby żuchwa była przesunięta minimalnie w prawo i może do przodu. Jest to tak minimalnie widoczne, że to może być tylko moja paranoja i sam ja przesuwam, żeby jakoś wytłumaczyć źródło swoich problemów. Dziękuje bardzo za odpowiedź. Chciałbym obiecać, że dam znać co i