Wpis z mikrobloga

Xiaomi Mi4i - da się jakoś to ustawić, ablo ścignąc apkę czy coś żeby rozłączanie rozmowy odbywało się poprzez przesunięcie przyciku (jak przy odbieraniu, ale najlepiej w prawo bądź lewo), a nie po prostu jego wciśnięciu? Już któryś raz przez przypadek rozłączyłem się uchem zaraz po odebraniu telefonu -.-

#xiaomi
  • 12
@kfeed: Po prostu musnąłem uchem dolną część ekranu jak przykładałem do niego telefon. A może to policzkiem się rozłączyłem. W każdym razie chciałbym jakoś to zabezpieczyć. Co to ma być, że strach telefon do ucha przyłożć bo się rozłączysz :( Żeby przypadkowo nie odebrać to się zabezpieczyli.
@Namill klikasz takie 3 kreski w lewym dolnym aplikacji telefonu, wybierasz ustawienia, ustawienia połączeń przychodzących i tam będzie opcja czujnik odległości czy coś w tym stylu, nie wiem jak się nazywa po polsku
@PurpleHaze:

poszukaj w google kalibracja czujnika zblizeniowego miui.

Podzukam, dzięki.

Wygaszanie ekranu jest raczej domyslnie wlaczone, tak zeby ekran nie swiecil sie i nie reagowal jak rozmawiasz.

Gdyby tak było to bym się przypadkowo po odebraniu nei rozłączał.
@Namill: jak padl czujnik, albo jest zle ustawiony to nie bedzie dzialal i ekran bedzie sie swiecil non stop.
Poza tym przydalo by sie info jaki masz system dokladnie, bo tak to wrozenie z fusow. A z tego co piszesz wnioskuje ze telefon masz od niedawna.
@Elusznik:
Sensor jest włączony, widać słabo działa.

@PurpleHaze:
Android- 5.0.2 LRX22G
MIUI- MIUI Global 8.1 I Stavle 8.1.7.0(LXIMDI)
O to chodziło? A telefon mam od ponad roku. Tylko kilka razy mi się tak rozłączył, ale to o kilka razy za dużo.