Wpis z mikrobloga

mnie też oszukali. kupiłem tv za 2k w sobote zrobiłem przelew wczoraj niestety dostałem info ze wplata zaakceptowana dzisiaj maila ze towar wysłano oczywiście nie dostałem nr listu przewozowego. dzwonilem dzisiaj do PKO mojego banku zglosilem sprawe czekam na rozpatrzenie myślicie ze bank cos pomoze ? jestem załamany :/
  • Odpowiedz
Nie. Wplacilem na nr 80 7999 9995 0652 3969 4204 0001 . Nr sprawdzalem SKOK Sopot. Jak wyglada sprawa z bankiem? SKOK nie jest w zaden sposob zobowiazany nam pomóc?
  • Odpowiedz
@bobik69: próbwałem dzwonić do SKOKU ale powiedzieli, ze nie mogą mi podać żadnych informacji. Z drugiej strony jeden ż uzytkowników na forum zabrwo.org mowił ze jemu się udało tam zadzwonić i sprawę zgłosić i podobno odzyskał pieniądze, więc to pewnie zależy na kogo się trafi po drugiej stronie słuchawki.

Ja dzisiaj po pracy umówiłem się z funkcjonariuszem policji i jakby ktoś miał już jakiś nr sprawy założony w ten sposób to
  • Odpowiedz
@Adam1719:
23 7999 9995 0652 4007 6304 0001
Bank odbiorcy
Krajowa Społdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Sopocie
anulowane w porę...UFFF....
wcześniej ten wrócił do mnie ...80 7999 9995 0652 3969 4204 0001
  • Odpowiedz
Wszystko.juz wiem. Goscie sa znani policji. Grupa zorganizowana. Pieniedzy nie odzyskamy.Polaczki siedzacy za granicą . Domena docelowo polska ale przekierowywana przez serwery holenderskie angielskie itp. Posiadaja tez kilka innych sklepow tego typu. Sa nie osiagalni. Sprawy wstepnie beda umorzone dopiero za pol roku rok przyjdzie pismo o wszczeciu postepowania dopiero gdy prokuratura zbierze wystarczajaca ilosc poszkodowanych do wystapienia miedzynarodowego. Nawet jezeli uda sie dorwac choc jednego z nich to oczywiscie nie bedzie
  • Odpowiedz
Też nie za bardzo zważając kupiłem u nich szybko telefonik. Jak macie te nr sprawy to zapodajcie bo jutro też się wybieram na policyje.
  • Odpowiedz
@NjeMjetek: kojarzysz może czy gdzieś na wykopie albo innych forach jest cos na temat tej innej oszukujacej firmy, przynajmniej nazwa bo jezeli w tamtej sprawie toczy sie jakieś postępowanie a okazałoby sie ze to moze ta sama grupa to uda sie szybciej ruszyc z ta sprawa
  • Odpowiedz
@wojteks90: Było wykopalisko na wykopie ale nie pamiętam nazwy tej firmy, z grubsza chodziło że firma działała kilkanaście lat sprzedając w jednym lokalnym sklepiku i ludzie kupowali bo w końcu znana firma. Tam liczba oszukanych szła w tysiące. Jeżeli uda mi się znaleźć to podlinkuję wykopalisko.
Edit: Po krótkim researchu mam : https://www.wykop.pl/link/3834125/rozkrecili-sprzedaz-w-internecie-nawet-o-tym-nie-wiedzac-sprawa-zajela/
https://www.wykop.pl/wpis/23080079/incomp-to-legitny-sklep-jakos-nie-umiem-znalezc-op/
  • Odpowiedz
@NoMoRe: Idź , każde oszustwo warto zgłosić , czy te na 20zł czy na 20000zł( ͡° ͜ʖ ͡°). Tym bardziej ,że możesz w ten sposób pomóc w dużej mierze sobie i innym !
  • Odpowiedz
@wojteks90: dziś znalazłam to forum tym oszuście z VERISTO. Też dałam się oszukać, kupiłam zegarek za 400 zł. Nie byłam na policji jeszcze - jest sens to zgłaszać? Z czym się do nich udać? Mam tylko na E- mail potwierdzenie zamowienia, nr konta, swoj przelew. Poradźcie co robić, tyle kupuję na necie, pierwszy raz dałam się tak nabrać. Załamka
  • Odpowiedz
@Szatynka240: na policji nalezy zglosic się z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu, emailami, które przesyłałaś do nich o ile takie były. Będą Ci także kazali przekazać dane firmy/strony z których kupowałes artykuły i na jaką kwote
  • Odpowiedz
@wojteks90: dzieki za odpowiedź. Wydrukuje sobie i pojde.
A gdzie wy zgłaszaliście oszustwo na ten sklep veristo? Chodzi mi o miejscowość - bym mogła się u siebie powołać, że są także poszkodowani przez ten sklep. Ja jestem z lubelskiego, Puławy.
  • Odpowiedz
Paru osobom się udało (tak jak mnie) i kasa odbiła od ich konta i wróciła (...bo otwierali i zamykali kolejne rachunki...czy w SKOczku można tak? trzeba byłoby ten bank też przymknąć...)
UWAGA - ICH STRONA JEST CIAGLE AKTYWNA! jak to zamknąć?
  • Odpowiedz