Wpis z mikrobloga

Mirki, od kilku dni mam problem z czytnikiem linii papilarnych na moim Redmi Note 4X.

Mianowicie nie rozpoznaje mi dodanych wcześniej palców (prawy wskazujący/środkowy). Po przyłożeniu od razu mam na ekranie "nie można zweryfikować odcisku palca" i telefon chce abym wpisał wzór blokady nie mając możliwości dalszych prób. Po usunięciu zapisanych odcisków i wprowadzeniu ich na nowo także nie działa.

Co ciekawe, jak dodam inne palce (których nie dodawałem wcześniej) to na nich odblokowanie działa bez problemu. Niedodane zaś powodują, że przykładając je do czytnika do telefon wibruje i dopiero po kilkunastu próbach odpala się monit aby wpisać wzór lub - o dziwo - spróbować ponownie za kilka sekund. Oznacza to, że skoro od razu alarmuje przy "znanych" palcach to je rozpoznaje, tylko z niewiadomych przyczyn nie akceptuje.

Ostatnio tak miałem na miui8 z miuipolska po jednym (bodajże majowym) update. Co ciekawe, mimo że miałem pełny backup w TWRP, to jego pełne przywrócenie nie pomogło, żaden kolejny update (dirty-flash) również. Dopiero clean flash, gdy wgrywałem miui9.

W Titanium Backup znalazłem appkę "com.fingerprints.seriveext 1.0", aczkolwiek wyczyszczenie jej danych nie pomogło. Z fonem nic nie robię (nawet go nie aktualizowałem ostatnio, bo uznałem że jest w miarę dobrze poza małymi bugami). Żadnych "usprawniaczy" fona pokroju clean mastera i innych modów.

Spotkał się już ktoś z tym? Istnieje jakieś rozwiązanie problemu poza clean flashem lub pieprzeniem tego niestabilnego miui i wgraniem jakiegoś AOSP? Nie chce mi się babrać w backupy aplikacji, danych a następnie wszystko od zera ustawiać, bo trwa to parę godzin, a za jakiś czas problem może znowu wystąpić.

#xiaomi #android
  • 9
  • Odpowiedz
@FLAC: skaner czysty, ręce czyste. W piwnicy mam względnie czysto jak na standardy Śląska.

Czytnik działa, bo wykrywa palec i wie, że to poprawny paluch, bo go od razu odrzuca. A "złe' odrzuca dopiero po kilkunastu próbach.
  • Odpowiedz
@FLAC: tylko, że to o tyle dziwne, że pewnie znowu zrobię clean flasha (co pisałem w OP-post) to będzie działało. Tylko nie wiem jak na długo, bo to sprawa softowa, a nie techniczna.

Poza tym będą chcieli sprawdzić, czy działa to jak to zrobią? Dodadzą swoje palce i stwierdzą, że działa. Moje "nowe" także działają. Telefon nie chce się odblokować na dodanych wcześniej 2 palcach, mimo że je usunąłem i dodałem
  • Odpowiedz
@Atexor: jeżeli jest tak że nowo dodane palce obsługuje ci poprawnie to wg mnie jest problem z jakimś cachem programu obsługującego czytnik (na bank nie jest to wina samego czytnika bo na inne palce działa)
pewnie uszkodził się obraz palców
albo sam sofcik obsługujący skaner ma bugi
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: tak też mi się wydaje, że to prędzej to. Szukałemm appki systemowej za to odpowiedzialnej za to odpowiedzialnej i jak pisałem znalazłem tylko "com.fingerprints.seriveext 1.0". Wyczyściłem pamięć podręczną, ale nie pomogło.

Nie chcę robić clean flasha, bo to masa roboty ustawianie na nowo fona.
  • Odpowiedz
@Atexor skasuj wszystkie odciski. Skoro na pierwszej pozycji zapewne miałeś palec domyślny... to teraz domyślny ustaw na trzeciej...
Dwie pierwsze pozycje ustaw palec których nie używasz.

Mam nadziej, że rozumiesz mój zamysł :)
Chodzi o to aby wykluczyć swirujacy cashe na 1 i 2 odcisku. A trzeci zadziałać powinien normalnie

W razie W zadzwonię do Ciebie wieczorem to pogadamy o tym więcej jak wrócę od rodziców.

PS daj Nick moda z miui
  • Odpowiedz
@KLIFord:

skasuj wszystkie odciski. Skoro na pierwszej pozycji zapewne miałeś palec domyślny... to teraz domyślny ustaw na trzeciej... Dwie pierwsze pozycje ustaw palec których nie używasz.


Myślałem o tym i zmieniałem kolejność, licząc że może to nie wina odcisków palców, ale np. dwie pierwsze pozycje są uszodzone. Nic z tego. Teraz nie mam na to zbytnio czasu, ale będę musiał chyba walnąć ten clean flash i rezygnuję z MIUI.

PS daj
Atexor - @KLIFord: 
 skasuj wszystkie odciski. Skoro na pierwszej pozycji zapewne mia...

źródło: comment_wLkBLhWhHzW92wBmkjJ9qEOASojqcW62.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz