Wpis z mikrobloga

Spotkał się ktoś z takim problemem i zna jakieś rozwiązanie? https://1drv.ms/v/s!AsQ-L7VCf0Z0k9p38ae5SmQPDz2e8Q

Jak widać, konsola startuje, dźwięk się włącza, ale obrazu niet - ekran sobie tak miga z wyłączonego na czarny i tyle. W trybie awaryjnym to samo. Konsola podpięta bezpośrednio do monitora. Wczoraj po prostu wyłączyłem, a dzisiaj taka niespodzianka :|

Na szczęście sprzęt jeszcze na gwarancji, więc jak nie zmartwychwstanie do poniedziałku, to poleci sobie do serwisu.

#ps4 #konsole #playstation #ps4pro
  • 17
@shagwest: Ja z konsolą mam podobny problem, używam przejściówki dvi hdmi. Jeśli zbyt wcześnie odpale monitor i nie znajdzie on od razu sygnału z konsoli to po włączeniu jej już obraz się nie pojawi i będzie no signal. Dźwięk, działanie w tle wszystko jest. Dlatego monitor musze włączać dopiero jakiś czas po odpaleniu konsoli.
@shagwest Odbudowa bazy danych w trybie awaryjnym? Jedyne co mi ewentualnie przychodzi do głowy. Możesz też puścić obraz przez remote play, zgrać wszystkie zapisy gier (chyba że masz w chmurze PS Plus) i całkiem format systemu puścić.
@BigBadBat: Nie no, też nie wiąże z tym większych nadziei, skoro tryb awaryjny nie pokazuje obrazu. Odbudowa nic nie dała, ściągam właśnie system ze strony Sony i spróbuję zainstalować z pendrive. I w międzyczasie czytam czy powinienem użyć gwarancji czy rękojmi.
@shagwest W ustawieniach systemu masz też opcję "inicjalizacji"? Chyba tak to się nazywa, zdaje mi się że to ich synonim na format. Tylko zgraj wcześniej te zapisy, ja bym się #!$%@?ł niemożliwie XD
@BigBadBat: Nieoczekiwany zwrot akcji - przypomniałem sobie, że przecież mam czym jeszcze przetestować, czy HDMI daje sygnał - PS VR. I kurde działa :D

Pomajtałem ustawieniami rozdzielczości, nic nie dało. Polecę ze sprzętem do kumpla, zobaczę jak na jego telewizorze. W sumie wolałbym, żeby to jednak PS4 padł, bo na monitor gwarancji dawno nie mam. Zresztą przecież z kompem on działa, więc weź tu reklamuj.
@shagwest: sprawdzałeś z odłączonym VR? w sensie HDMI puszczone bezpośrednio do monitora a nie przez VR PU? Bo od czasu zakupu VR mam bardzo podobny problem - jeśli odpalę monitor PRZED uruchomieniem konsoli to nie pójdzie - czarny ekran. Dodatkowo, jeśli odpalam konsolę przez naciśnięcie przycisku PS na kontrolerze - to samo, czarny ekran. Workaround aktualnie mam taki, że najpierw odpalam konsolę, czekam 5-10s aż się podniesie (razem z VR PU)
@Kw4s: @BigBadBat: Świat uratowany. Gdzieś wynalazłem teorię, że telewizor/monitor może przestać się przedstawiać jako kompatybilny z HDCP. Jedyne, co mogę zrobić z monitorem, to wyciągnąć na chwilę wtyczkę... I pomogło. Nowoczesne technologie, ech. Pół dnia zmarnowane :>