Wpis z mikrobloga

@kissandfly: Raczej beka z ciebie, bo tutaj wcale nie chodzi o pojawienie się Jezusa, tylko o to, że Bóg został wymyślony przez ludzi w późniejszym okresie, niż ten przedstawiony na obrazku. Odpowiedź po prawej stronie powinna brzmieć "Jeszcze go nie wymyślili" i wówczas byłoby to bardziej jasne.
  • Odpowiedz
@jacekKobr: już myślałem, że mnie zagiąłeś, a wychodzi na to, że to kolejny mit, bo nikt do tej pory nie był w stanie udowodnić tego, że Bóg został wymyślony przez ludzi... stopień rozwoju naszej cywilizacji zwyczajnie na to nie pozwala ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
Badacze Biblii tak uznali i są katolicy w którzy to wierzą, powołując się na dowody w Biblii.


@the_white_crystal: ale tu nie ma żadnych dowodów, chodzi mi o tekst źródłowy, skoro piszesz, że to prawda to chyba nie masz co do tego wątpliwości. w takim razie powinieneś też wiedzieć jakie fragmenty z biblii o tym świadczą.
  • Odpowiedz
@kissandfly: Gdybym się tym bardziej interesował to bym z chęcią Ci podesłał coś sprawdzonego. Dla mnie ta teoria to taki absurd, że nawet nie szukałem czegoś więcej. Faktem jest, że są ludzie, który wierzą w taką teorię i uznają ją za pewnik.
  • Odpowiedz
@kissandfly: A jeżeli dobrze pamiętam to ludzie, który są za tą teorią argumentują ją jakimiś błędami w tłumaczeniu, więc w polskiej wersji PŚ tego nie znajdziesz. Niby jakieś nieporozumienia przy tłumaczeniu z oryginału słowa dzień, chodzi o stworzenie świata w 6 dni, a niby chodziło o 6 tysięcy lat.
  • Odpowiedz
@kissandfly: katole wierzą, że bóg zesłał swojego syna do pustynnej wiochy 2017 lat temu, kiedy wszechświat istnieje najprawdopodobniej ~14mld lat, a planet podobnych do ziemi jest najprawdopodobniej więcej niż ziaren piasku na samej ziemi. beka z ateuszy, którzy nie rozumieją w co wierzą katole
  • Odpowiedz
  • 17
@Zdejm_Kapelusz "Dla większości uczonych i filozofów zajmujących się powstaniem świata podstawowym przesłaniem Biblii jest to, że istnienie świata jest dziełem mądrego zamysłu Boga-Stwórcy. Przyjmują, że nauki przyrodnicze są autonomiczne w swych badaniach, a ich wyniki nie przeczą, lecz harmonizują z przesłaniem biblijnym w jego ujęciu teologicznym a także metafizycznym." wikipedia
  • Odpowiedz
@the_white_crystal: Bzdura. KK nie neguje teorii wielkiego wybuchu i teorii ewolucji. W Księdze Rodzaju wiele informacji można odczytać jako metafory do tych dwóch teorii (nie znaczy to, że uważam Księgę Rodzaju za źródło wiedzy, również wątpię w koncepcję Boga według chrześcijaństwa). Przecież wtedy kiedy Biblia była spisywana, nikt nie słyszał o kosmologii i nie zdawano sobie sprawy z rzeczywistej natury świata.
  • Odpowiedz