Wpis z mikrobloga

W temacie wideorejestratorów nie kojarzę, żeby ktoś tutaj wypowiedział się o ustawieniu wideorejestratora w samochodzię w kontekście szyby.
W pierwszym swoim wpisie o wideorejestratorach też o tym nie wspomniałem, dopiero w komentarzu musiałem parę rzeczy wyjaśniać.
Dlatego teraz robię mały spis informacji wg. mnie wartych uwagi + polecenie małej, ale moim zdaniem wartej swojej ceny kamery samochodowej z GB - klonu viofo.

Złe ułożenie/ustawienie wideorejestratora, albo po prostu jego budowa, może się nie zgrać z ułożeniem szyby w twoim samochodzie. Interesująca jest w tym przypadku odległość sensor - szyba.
Dla przykładu kamerek które posiadam:

w I samochodzie szyba jest ustawiona prawie pionowo (tak jak w samochodach dostawczych) przez co kamerka typu G1WH/Xiaoyi, generalnie wszystkie montowane na jakimiś klipsie czy uchwycie będzie przylegać soczewką/sensorem do prawie samej szyby. To minimalizuje różnego typu świetlne zjawiska, odbicia na szybie, problem wyostrzenia się kamerki itd.

w II samochodzie szyba schodzi pod ostrym kątem (jak w większości nowych toyot, huyundai itp.) w tym przypadku z każdą kamerką z uchwytem będziesz miał problem z jej zamocowaniem. Dodam, że jeżeli weźmiesz kamerkę z dużym kątem, to powinieneś montować ją maksymalnie centralnie i w szczycie szyby. W tym przypadku idealnie sprawdza się kamerka klejona bezpośrednio na szybę z regulacją soczewki taka jak np. viofo

Porównanie sytuacji: I vs II
https://www.youtube.com/watch?v=MeowExtF97w kamerka yi zamontowana w szczycie szyby na stałe (sensor w odległości ok. 2-3cm od szyby)
https://www.youtube.com/watch?v=pwBra0JfcCY a118c klon viofo zamontowany tymczasowo/luźno na kokpicie (sensor przy samej szybie)
cała playlista wraz z przykładem nagrań nocnych: https://www.youtube.com/playlist?list=PLq-szUgueb7Isotr2-SGx16DfWoUriKdy
Mała uwaga:
Gdy chciałem porównać nagrania nocne YI vs A118C (viofo klon) przy tej samej rozdzielczości(1080p 30fps). Odbicie w szybie dla YI było tak duże, że zdecydowałem się nie zamieszczać nagrań - bo zaburzyłoby to ocenę kamery YI - po prostu były beznadziejne. Dlatego lepiej skupić się na nagraniach dziennych.

Moim zdaniem, przy wyborze wideorejestratora ważnym aspektem jest właśnie kwestia tego jak sensor kamerki zgra się wam z szybą.
Kamerka klejona bezpośrednio na szybę wydaje się najlepszym rozwiązaniem w każdym z przypadków, niestety nic nie jest doskonałe.
Nie raz przydaje się kamerka, którą można obrócić na bok i nagrać zdarzenie przez boczną szybę, albo jakiegoś napalonego kierowcę, który postanawia ci coś wyjaśnić. Przy kamerce klejonej na szybę nie dasz rady tego zrobić. musisz wspomóc się np. telefonem.
===============================================================================
A teraz szczegółowiej o opisywanym przeze mnie rejestratorze samochodowym:
A118C-B40C AR0330 Novatek 96650 (Klon Viofo) cena $29.99 z kodem AFF84 cenę można także obniżyć punktami!
LINK GB
FILMIK W JĘZYKU ANGIELSKIM Z MONTAŻEM I PRZEGLĄDEM OPCJI
Z opcji jest g-sensor, WDR, jest tryb aktywacji na ruch - choć przynajmniej u mnie szwankuje i nagrywa tak czy siak cały czas.
Jest opcja podłączenia GPSu (z viofo a118), oraz zmiany ekspozycji.
Podgląd nagrań na wyświetlaczu i możliwość zablokowania nagrania (emergency)
Języka polskiego nie ma, obsługi przez wifi również.

W zestawie otrzymujemy:
kamerkę, trzy metrowy kabel z końcówką do zasilania z gniazda zapalniczkowego, kabel usb, mocowanie kamerki, listwę do ukrycia kabla, 5 mocowań dodatkowych na kabel (małych klipsów), instrukcja w j. angielskim - patrz zdjęcie.

Co do nagrań w dzień. Maksymalna rozdzielczość to 1080p z 30 fps. Nagrywa w dzień bardzo ładnie. Wystarczy odtworzenie nagrania na komputerze w zwykłym odtwarzaczu, żeby odczytać tablicę samochodów z naprzeciwka. Zresztą, jak dotarłeś do tego momentu - to raczej już sprawdziłeś moje nagrania z youtube.

Nie nakręcałbym się na nagrania nocne.
W mieście gdzie jest doświetlenie lampami nie będzie problemu z odczytaniem tablic, zwłaszcza przy dobrym oświetleniu miejskim, ale w odległości gdy rejstrację doświetli światło twojego samochodu - tak samo poza miastem.
Tablicę samochodu z naprzeciwka ci nie zbierze, bo kamerka będzie "oślepiona" przez światła tego samochodu.
W cenie 30$ nie ma cudów, nie dostaniesz niczego lepszego co do nagrań nocnych.
Natomiast, jakość nagrań dziennych jest zupełnie wystarczająca, a dokładanie kilkuset złotych żeby mieć dobre nagrania nocne moim zdaniem nie jest warte (kamerki dod seria LS, viofo a119)

Szczerze mówiąc w takiej cenie kamerkę polecam każdemu właśnie ze względu na jej klejenie na szybę oraz jej cenę. Xiaomi Yi ma lepsze parametry techniczne, ale na razie nie widać, żeby sama firma miała zamiar wprowadzić do jej oprogramowania opcji takich jak HDR itd. Wtedy YI byłaby najlepszą kamerką budżetową - bo można ją kupić w promocjach z kodami za 35$. Poza tym, tak jak w całym tym wpisie udowadniam - jeżeli ustawisz kamerę za mylion złotych, daleko od szyby, to zbierze ci więcej pajączków z szyby i szumów z zewnątrz niż realnego, treściwego nagrania.

Kamerka przeceniona w ramach pseudo 50% sale
powiększona sekcja przedmiotów poniżej 1$
gdzie możesz zakupić sobie naklejkę z trybem parkingowym "Dont touch my car"

Wcześniejszy wpis o wideorejestratorach
https://www.wykop.pl/wpis/26883971/witam-od-dluzszego-czasu-interesuje-sie-rejestrato/

BEZ REFA:


tagowanko:

#kamerasamochodowa #itemyzchin #kamery #gearbest #kodyrabatowe #promocje #promocja #kupony #cardvr #wideorejestrator
wish666 - W temacie wideorejestratorów nie kojarzę, żeby ktoś tutaj wypowiedział się ...

źródło: comment_iNQje4b7lZLtqvay61WV0NGpVm85gce1.jpg

Pobierz
  • 62
@89neo: nie dogodzisz w innych masz 1.5m i jest za mało. masz w zestawie kabel usb ale tylko 1m, możesz zasilić się po usb nie musisz używać dołączonej ładowarki jeżeli o to chodzi
musiałbyś mieć kabel usb z 2 pinami (tylko zasilanie) bez transferu danych. kamera podpięta kablem usb normalnym ustawia się w tryb podłączenia do komputera tak jak piszesz
@wish666 btw. widzę Żywiec, moje okolice :) kupię chyba tego klona na GB, tylko myślę co zrobić żeby nie blokować gniazda bo używam xiaomi roidmi do muzyki. Kupno długiego kabla usb wystarczy? W tym roidmi mam dwa wejścia USB. Pzdr
@wish666: z kuponem 118ACGB za 25.99$

@bred_one: @89neo: @kraktus: potrzebny jest kabel usb bez transmisji sygnałów (brak 2 środkowych pinów)
jutro wam spróbuję taki znaleźć i pokazać, często jest dołączany do kamerek z chin tych security camera.
ja właśnie taki posiadam, tylko typ-C i musiałbym zastosować przelotkę do microusb.

natomiast w samochodzie posiadam cudo chińskie jak to:
http://wrzuc.se/images/59eb613f46853.png
schowane w schowku. tak samo mógłbym wrzucić tam coś jak