Wpis z mikrobloga

@kocimietka0: bo właśnie posadziłem muchołówkę na torfie i mi z czasem sczerniała - mimo że była w specjalnym terrarium w którym regularnie ją podlewałem :/
nie mogę ogarnąć w czym problem :/
@blogger: Mucholowek sie nie podlewa jako tako - nalewa sie wody do podstawki po prostu. Wiec jak lałeś od gory to mógł być problem.
Poza tym woda destylowana/demineralizowana - taks z kranu albo zwykla butelkowa sie nie nadaje :P
A to ze pułapki czarnieja to nic zlego i to normalne. Po prostu obcinasz je i rosną nowe. No, chyba ze cala nagle umarła.
@kocimietka0: no nie - umierała częściowo - ale cały czas :/
patentu z woda demineralizowaną nie znałem i faktycznie podlewałem je kranówą :/

a jak wygląda sytuacja z nawożeniem ? może spróbuję za jakiś jeszcze raz zacząć z nimi przygodę ;)
@blogger: Nie nawozi sie :D dlatego właśnie kranówa sie nie nadaje, bo zawiera minerały itp. Ogólnie roślinki proste w obsłudze, byle miala duzo słońca, mokre podłoże i w sumie to tyle :)
Zimą trzeba je zimowac, choc nie wiem jak z ta bedzie :D
@blogger: Zima one tak jakby "spia". Przenosi sie je w chlodnie miejsce (ale na dwor to troche przesadza) i dostarcza sie im troche mniej wody. Nie trzeba ich dokarmiac. Ogolnie mucholowek nie trzeba dokarmiac :)
@blogger: Trzeba je trzymać w 5-10 stopniach, wiec to zależy gdzie ma sie takie warunki :D Ja niestety piwnicy nie mam, wiec poleci na klatkę schodową,a rosiczki, które posiadam a szczęście nie musza zimowac :)
@kocimietka0: przepraszam pomyłka- chodziło mi o lato a nie o zimę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w lecie normalnie stoją Ci na oknie tak ?
bo oglądałem kiedyś filmiki na yt że ludzie robili paludaria ze specjalnymi systemami zraszania i innymi tego typu bajerami
@blogger: Jak ktoś chce sie bawić i ma kasę to nic złego :D
A co do lata to mogą stać i na parapecie w domu i na dworze. To nie ma znaczenia :) Ja mieszkam w bloku, takze dużego pola do popisu nie ma xP
@kocimietka0: ja tak samo - ale mam wolne małe terrarium po gekonach więc tam je trzymałem - nic to - jak tylko będę mógł to kupię sobie jedną i spróbuję od początku - jakby co mogę się w razie czego pytać o rady ?
@blogger: Co do terrarium to sie nie znam, ale pytanie czy latem rośliny sie tam nie spalą, chodzi o to ze przez szybę może sie odbijać światło. No i czy jesteś w stanie ogarnąć to tak, żeby nie podlewać od góry tylko poprzez podsiąkanie?
Spoko, jak cos to pisz :D w necie tez jest duzo informacji
@kocimietka0: terrarium trzymam w zacienionym miejscu i oświetlam je ledami więc o spalenie nie ma strachu - ok dzięki wielkie za informacje - jak coś kupię to się podzielę wrażeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)