Wpis z mikrobloga

Mądre mirki, mam problem z bannerami HTML5, chce je puścić puścić przez serwis mediatrackingowy (dynamiczne odnośniki generowane przez ten portal), ale nie działa. Miejsce adresu clickTag zostawiam i puste jak i daję "http://" - mimo to dalej nie działa, banner w ogóle się nie klika (tap area jest). Co może być problemem i czy ktoś się z takim problemem spotkał? #grafika #html #html5 #programowanie
  • 14
@edicsson: @CygaroZwasem: GWD, no właśnie nie ma specki i jestem zdziwiony. Jak adres w clickTag jest skonfigurowany odgórnie w kodzie, to wtedy banner się klika w _blank. Na pytanie IA, dlaczego nie działa klikanie odpisali, że musi być stworzona warstwa do klikania (no shit, jest tap area ( ) ).
@CygaroZwasem: w miejsce clickTag dałem deklaracje "[clickthroughurl]", bo w końcu podesłali manual, o który męczyłem ich od tygodnia i w którym mieli to opisane... ( ͡º ͜ʖ͡º) Także działa, dzięki za pomoc.

A dla potomnych, jeśli używacie GWD przy projektowaniu tego typu reklam, wystarczy w clickTag zadeklarować przykładowy adres strony, a następnie zastąpić go odpowiednią deklaracją.