Wpis z mikrobloga

Ej, wszedłem na stronę śledzenia przesyłki i pokazało mi, że niby wystawiono awizo i przesyłka czeka sobie od 2 dni na odebranie. Problem w tym, że nie dostałem do skrzynki żadnego awizo. Mogę odebrać przesyłkę bez niego? I czy mogę złożyć jakąś skargę, zażalenie, cokolwiek? Jakbym nie sprawdził na stronie, to nawet bym nie wiedział, że paczka na mnie czeka.
#pocztapolska #listonosz #poczta #awizo
  • 3
@wszyscyzginiemy: awizo jest tylko informacją, więc odebrać można bez niego.
Dodatkowo dla niektórych przesyłek jest wysyłane tylko elektronicznie (e-mail, sms).

Śledzenie jest tylko poglądowe, ale jeśli przesyłka nie została doręczona, ani nie dostarczono żadnego awizo w regulaminowym terminie, to np. dla Paczka24 nadawca może złożyć reklamację.

Usługę uważa się za nienależycie wykonaną (w celach odszkodowawczych), jeżeli doręczenie przesyłki lub pozostawienie albo przekazanie zawiadomienia o podjętej próbie doręczenia, lub nadejściu przesyłki przeznaczonej
Z tego powodu właśnie wolę inne formy odbierania przesyłek, mnie nigdy nie ma w domu, dlatego idę do kiosku, odbieram paczkę w ruchu i nie ma żadnych problemów.