Wpis z mikrobloga

Cóż, próbowałem dodać poprzez #anonimowemirkowyznania, dostałem odmowę:


Więc... #bedziebanczyniebedzie ...

Trochę w związku ze wzrostem aktywności spod tagu "masa" - #truestory o #mafia. Przełom XX i XXI wieku, moi rodzice prowadzili biznes w małym, polskim miasteczku. Całkiem udany biznes, dobrze się żyło, willa z ogrodem, samochody, przyjęcia. Cóż, przypałętała się mafia. Nie rozwodząc się nad szczegółami - pojawienie się tych ludzi bardzo szybko doprowadziło do: otrzymywania przez moich rodziców listów, w których były zdjęcia moje i mojego brata przed szkołą, z informacją że "coś" może nam się stać, jeżeli ojciec nie zacznie płacić, serii pożarów (w tym mojego własnego domu rodzinnego - miałem wtedy 14 lat, i to ja zauważyłem, że cała ściana budynku, w którym śpi moja rodzina stoi w płomieniach), bankructwa firmy, próby samobójczej mojej mamy (zakończonej kilkumiesięczną hospitalizacją), upadku i alkoholizmu ojca, zakończenia moich marzeń o prestiżowej ($) szkole, tego że zmuszeni byliśmy sięgnąć po tzw. zapomogę, gdy jeszcze niedawno sami przekazywaliśmy pomoc dla potrzebujących. Nigdy nie obnosiłem ani nie wywyższałem się ze swoim bogactwem, a i tak skończyłem jako obiekt kpin i żartów ("hehehe, taki był nadziany a teraz patrzcie jak nisko upadł hehehe" - cóż, dzieci...). Straciliśmy wszystko.

Już wtedy "tajemnicą poliszynela" było, kto ową mafią dowodzi, gdzie są ich kluby (typowe układziki małomiasteczkowe dodawały im bardzo dużo bezkarności). Po latach mafia ta została rozbita. Wtedy też wyszło, że byli oni "współpracownikami"/"pododdziałem" mafii pruszkowskiej.

Tej, do której należał "Masa". Ten, który dla M. Białka jest per "Jareczku". I z którym on sobie teraz prowadzi "rozmowy o życiu". Ciesz się panie @m__b , że nie spotkałeś "Masy" parę lat wcześniej - zamiast "rozmowy o życiu" miałbyś łeb upi$%^olony przy samej dupie. Za ułamek kasy, którą na wykopie robisz.
  • 79
  • Odpowiedz
@Herman88: Ty masz rozum i godność człowieka? xD Niektórzy płacili i mieli względny spokój, zwłaszcza jak z bandziorami wódkę pili. Ale niektórzy musieli płacić horrendalne kwoty, jak w przypadku OPa.

Ale czemu tego na anonimowych nie przyjęli, pewnie za szkalowanie Michała Białka, najbardziej etycznego człowieka Polskiego biznesu który dorobił się skopiowaniem cudzego pomysłu xD

Powinieneś napisać coś na kształt problemów z Bravo Girl, takie wpisy przechodzą bez problemu xd
  • Odpowiedz
@beefHotPot: jak dla mnie nie musisz mieć żadnych dowodów, Twoja historia może być wyssana z palca a i tak przyznam Ci rację. Robieni celebryty i bratanie się z przestępcą takiego kalibru to nic innego jak oznaka całkowitego braku RiGCZ-u. Jak zarobisz za to perma usuwam konto
  • Odpowiedz
@metrom: Robienie fejmu takim ludziom jak Masa czy Urban to odzieranie się z godności, to co oni mają za uszami z czasów swojej "świetności" jest nie do opisania w kulturalnych słowach.
  • Odpowiedz
a Ty się Godfatherem nie jarałeś? Nie podobały Ci się filmy Scorsese czy DePalmy? Ten nowy serial o Escobarze? (Narcos?) Czy ofiary działalności tych ludzi nie powinny się na Ciebie (i miliony fanów) obrazić i powiedzieć:


@Cheater: fakt mafia jest medialna, ale akurat Narcos pokazuje dość dobitnie czego się dopuszczała.

Czy aby coś się Wam w główkach nie poyebało? Ja Ci cierpienia nie ujmuję, ale nic już tego nie odwróci.
  • Odpowiedz
@beefHotPot: ja nie mam watpliwosci co do autentycznosci tej historii, bo obserwowalem co dzialo sie w moim miescie, ktory byl jednym z bastionow i pododzialow wołomina.

podziele sie z wami trzema najbardziej spektakularnymi wyczynami z owego czasu:
- porwanie syna jednego z lokalnych przedsiebiorcow; o tym co robili chlopakowi krazyly legendy, ojciec po pewnym czasie sie ugiął i zaplacil, ale dzieciak jest ponoc #!$%@? po tym wydarzeniu do dzis,
- strzelanina na miejskiej plazy pelnej ludzi; tutaj jezeli dobrze pamietam nikomu poza gangsterami nic sie nie stalo, ale jak #!$%@? trzrba byc by otworzyc ogien w takim miejscu
- swiadkiem numeru 3 moglem byc naocznym, jesli tylko bym spojrzal przez okno. walke z tym elementem rozpoczal burmistrz, w odzewie panowie gangsterzy podlozyli mu bombe pod domem, jakies 30-40 metrow od mojego domu; burmistrza uratowal przypadek majacy postac dwojki dzieci, ktore ujrzawszy walizke pod skrzynka gazowa postanowily do niej zajrzec. starsze rozpoznalo znajomy z filmow widok biegnacego w dol zegara domyslilo sie ze to niebezpieczenstwo i odrzucilo walizke jak najdalej, jednoczesnie chowajac siebie i mlodsze rodzenstwo za sciana sklepu. mi eksplozja tylko przerwala poranna lekture, ale co by bylo gdyby te dzieci akurat sie tam
  • Odpowiedz
@Cheater: Oczywiście, przecież wiele rzeczy jest wprost powiedziane i udowodnione. Nie słyszałeś na przykład o haraczach i kradzieżach do których masa we własnych wypocinach się przyznawał?
  • Odpowiedz
@beefHotPot: Jak mafia przyszła do nas (podobna sytuacja majątkowa), to moja matka odwaliła im taką jazdę, że już więcej nie wrócili. Ogólnie koleś przyłożył jej nóż do gardła, a ona powiedziała "no dawaj", złapała go za rękę i sama zaczęła sobie go wbijać. Koleś powiedział "oni są jacyś #!$%@? #!$%@?" i wyszedł, bo w sumie pewnie nie chciał zabijać nikogo w biały dzień w środku miasta. Trzeba przyznać że moja
  • Odpowiedz
@jamtojest: jakiś czas temu poruszyłem ten sam temat. Jak można go wychwalać i robić z niego celebrytę? Dowiedziałem się, że jestem naiwny bo to jedyna osoba, która mówi o tym jak działa mafia od wewnątrz i przez to moje apele o ignorowanie tego #!$%@? i nie robienie z niego gwiazdy uznane zostało jako naiwność i głupota,
  • Odpowiedz