Wpis z mikrobloga

Będąc jeszcze małoletnim Maciejem trafił w moje ręce Leksykon państw świata '94/95 wydawnictwa Kronika. Zafascynował mnie on ogromnie, ta ilość danych, informacji i map była dla mnie świetnym źródłem do nabywania wiedzy. Od małego wiedziałem już, gdzie co leży, wszystkie flagi, stolice itp
I tak kieruję moje zapytanie do was mireczki, czy interesowałoby was coś podobnego, zrobiłbym to na wzór leksykonu, czyli podstawowe info o danym kraju. Jeżeli tak, to piszcie, co jeszcze chcielibyście, bym umieścił w tabelce lub opisie, jakie dane statystyczne lub ważne info by tam pasowało. Na początek zrobiłem pierwszy kraj, czyli Afganistan. I tu też pytanie, o ile chcecie, czy mam iść alfabetycznie, czy najważniejsze kraje. Czy mam więcej porównywać z 1994 rokiem np? Piszcie, a ja ew. dostarczę. Bo lubię :)

#geopolityka #danestatystyczne #krajeswiata #leksykonsinusika #ciekawostki
sinusik - Będąc jeszcze małoletnim Maciejem trafił w moje ręce Leksykon państw świata...

źródło: comment_BUXejGTZ89DWP9Ql0GnDrKVNgYdpEClQ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@waciak: Ale to właśnie ma być natłok danych, na tym polega leksykon, a ciekawostki mogę wypisywać obok, mniej oficjalnie :) To byłaby wtedy taka formuła, z prawej tabela z danymi, z lewej ciekawostki :)
  • Odpowiedz
@waciak: No właśnie wiem, że nie każdy lubi tabelki jak ja :) stąd zrobię pół na pół póki co, jakieś ciekawostki o danym kraju i dane. Wilk syty i owca cała :D
  • Odpowiedz
Będąc jeszcze małoletnim Maciejem trafił w moje ręce Leksykon państw świata '94/95 wydawnictwa Kronika.


@sinusik: dobra. To leksykon był Maciejem, nie kronika :)

"bedac" odnosi się do podmiotu zdania. W tym zdaniu jest nim leksykon, nie Ty.

Poprawnie byłoby "będąc małym Maciejem napotkałem na leksykon" lub ""gdy byłem małym Maciejem trafil w moje ręce...".

czesto popełniany błąd przy wykorzystaniu imieslowow;)
  • Odpowiedz
@sinusik: bo imieslowy brzmią ładnie, zgadzam się. Tez je bardzo lubię :)
Tylko trzeba pamiętać o prawidłowej konstrukcji i wszystko będzie pięknie(ʘʘ)
  • Odpowiedz
@sinusik: pomysł mi się podoba. Z cybernetycznego punktu widzenia ideałem byłoby gdyby można śledzić zmiany poszczególnych parametrów w czasie. Ważne są relacje. Może to być zmiana parametru w czasie lub porównanie do innego kraju. Wtedy można śledzić trędy, użyć dane do analizy lub syntezy.
  • Odpowiedz
@sinusik: To jest dobry pomysł na apkę nawet. Porównywanie odsetka chorych na HIV w Ekwadorze do Rosji, gęstości zaludnienia pomiędzy Lubelskim a Kalifornią. Przychody gospodarstw domowych w Wawie i Paryżu itd.
  • Odpowiedz