Wpis z mikrobloga

Ja dałem za baterię 50zł na allegro, na razie trzyma dobrze, ale dopiero jedno ładowanie zrobiłem. Wymiana zajęła mi 20 minut, robiłem to po raz pierwszy. Potrzeba tylko jakiejś karty np bankomatowej, śrubokręt mały i to wszystko. Podobno zdjęcie klapki bywa trudne ale u mnie nie było, bo spuchnięta bateria sama wypchnęła klapkę i zdjąłem ją w 10 sekund rękoma.

Wymiana polega na odkręceniu 10 śrubek i odpięciu taśmy. Niestety nie miałem
@Scorpio412: możesz zmierzyć pojemnosć np za pomocą apki accu battery najlepiej ładowanie od 1% do pełna i później rozładowanie do końca. W historii będziesz miał wartości
Wątpię czy bateria ta jest oryginalna bo xiaomi montowało Li-Pol natomiast tu mamy Li-Ion
Ostatnio kupiłem zamiennik bluestar który był polecany i niestety ma on zaledwie 2183mAh, oczywiście jest on lepszy od wysłużonej baterii ale za nic ma się to do 2910mAh
@Scorpio412: Współczesne telefony mają wystarczająco dużo czujników które odpowiadają za poprawny pomiar, przykładowo miernik po usb zawsze pokazuje wartości zawyżone i niejednokrotnie pokazywał wartość większą niż pojemność baterii (straty na grzeniu się baterii, opory kabla oraz złącza) oczywiście nie używając go. Natomiast aplikacja widzi ile prądu odbiera telefon a ile wykorzystuje na własne potrzeby i wydaje mi się że pokazuje bardziej realne wartości