Wpis z mikrobloga

Mam taki band - nazwaliśmy go MENSKY, nie menskaj/menski/menskej. MENSKY. Czytamy tak, jak jest napisane.
Chcemy wnieść świeżość do polskiego rocka, a także ogólnie do muzy panującej w Polsce. Odciąć się od klasycznych rozwiązań, w taki sposób, żeby to zaciekawiło słuchacza. Nie mówię oczywiście źle i nie oceniam źle starego polskiego rocka. Uważam, że mamy swoje perełki których prywatnie podziwiam, ale właśnie skoro to już jest, to po co mnożyć i tak często (nieudolnie niestety) powielaną muzę. Chcemy, staramy się i mam nadzieje, że udaje nam się to robić profesjonalnie. Nad materiałem pracujemy już prawie 2 lata. Niedawno mieliśmy swój pierwszy koncert, stresik był taki, że brzuch mnie zaczął boleć do tego stopnia, że myślałem czy nie pobiec załatwić jedną sprawę na mieście xD Kiedyś nawet użyczyłem swojego głosu jednemu Bordo do kawałka, który nawet był tutaj na głównej ;p Jak sie znajdzie to sie znajdzie, ale chwalić się czym za bardzo nie ma ;P
Żeby nie przedłużać - Pierwszy utwór wraz z klipem, który chciałbym przedstawić Mirkom to "Droga". Mam nadzieję, że Wam sie spodoba.



#muzyka #polskamuzyka #rock #gitara #tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki #mirekrobimuzyke #heheszki
pozwolę sobie z racji tematyki użyć również #antyradio #eskarock #rockradio
oleorl - Mam taki band - nazwaliśmy go MENSKY, nie menskaj/menski/menskej. MENSKY. Cz...
  • 15
  • Odpowiedz
@oleorl: Trochę oklepane patenty. Trochę mnie to właśnie zasmuca w Polskich zespołach, że w zasadzie większość gra baaaardzo podobnie, nawet jak techniczne i materialne możliwości pozwalają im na innowacje.
  • Odpowiedz
@oleorl: bardzo fajne, szkoda że na mikroblogu nikt tego prawie nie plusuje xD wiem po sobie jak wrzuciłem link do mojej płyty (tzn gram na niej na gitarze, to chyba mogę powiedzieć mojej) to zebrałem może z 10+. Spróbuj wrzucić to jako znalezisko, ci z głównej chyba są bardziej zakręceni na punkcie tego jak ktoś z wykopu coś zrobi, ja sam żałuję że tak nie zrobiłem ale nie będę po pół
  • Odpowiedz
@progresywny: Oczywiście, każdy ma prawo do swojej opinii, nie mniej dzięki, że chociaż się zainteresowałeś i kliknąłeś "play".
@hefpiot: Dzięki! Hmm, może rzeczywiście warto spróbować. Z ciekawości, jak sie nazywa Twój zespół?
  • Odpowiedz
Spoko muza, może nie aż tak świeża, jak zapowiedziałeś, ale dla mnie daję radę. Poszedłbym Was posłuchać na koncert i zobaczyć, czy na żywo też tak ładnie to brzmi. Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@Ajkub: Rzeczywiście, ten kawałek nie wybija się tą świeżością o ktorej wspominałem, ale bardziej ogół materiału. + to, że to był jeden z naszych pierwszych utworów. Na tym jednym jedynym koncercie, kazdy kto znal nasz kawałek powiedzial, ze nawet lepiej wyszło, troche bardziej drapieżnie. Dziekuje za opinie.
  • Odpowiedz
  • 0
@oleorl oleorl Generalnie bardzo w porządku, jest energia, ciekawe riffy, ogólnie dobrze wykonane i przyjemnie się tego słucha. Ale jak mówili poprzednicy, nie przełamaliście schemtów. Już sama forma jest typowa - budowa zwrotkowo-refrenowa z bridgem w środku. Riff fajny, z energią, ale bardzo typowy, oparty o skalę bluesową. Jeśli chodzi o harmonię, to też nie słychać nic nowego. Ogólnie mi się podoba, ale stwierdzeniem, że łamiecie schematy aż prosicie się, aby to
  • Odpowiedz
@oleorl: lubię rocka, ale ostatnio skręcam w heavy i progresywnego.

Kawałek dla mnie jest trochę na jedno kopyto, ale technicznie jest całkiem nieźle.

Wrzuć na główną jako znalezisko, napisz do kilku stacji radiowych, ewentualnie do redakcji Gitarzysty/Perkusisty (grupa AVT). Promujcie zespół.

Powodzenia! Trzymam kciuki!
  • Odpowiedz
@aldrig: Uważam, że ten kawałek jest średnio radiowy. Następny, który wrzucimy do sieci będzie zdecydowanie lepszym materiałem na zaciekawienie widza ;)
  • Odpowiedz
@oleorl mało to przecierające nowe szlaki moim zdaniem, jedyną wybijającą się rzeczą jest ten fragment brzmiący jakimś bliskim wschodem, ale to było już w Polsce, chociażby na matematyku homo twistu. Czekam na kolejne kawałki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@puszek_okruszek możliwe że nie do końca zostałem zrozumiany przez Miraskow. Mówiąc o świeżości miałem na myśli bardziej nadążanie za współczesnymi trendami, granie zupełnie inne niż w Polsce, nie granie 3 akordow na krzyż. I nie miałem na myśli progresywnych "ruchów" a raczej, że nasza muza jako całość (wydźwięk) jest odbierana jako świeżość sama w sobie. Nowy kawałek za jakiś czas :)
  • Odpowiedz