Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Marzy mi się kariera w służbach specjalnych. A konkretniej to w wywiadzie. Jestem świadom swoich zalet (inteligencja, doskonałe kojarzenie faktów, świetnie czytam ludzie emocje i między wierszami, jestem bardzo samodzielny, dobrze znoszę samotność, ale też nie mam problemów w nawiązywaniu kontaktów, jestem dobry organizatorem no i nie boje się podejmować inicjatyw i wyzwań) ale mam też i wady:
Mam bałagan w pokoju i to taki naprawdę konkretny (po prostu często nie chce mi się wziąć do sprzątania), w ogóle to czasami mam problemy żeby zaczynać nowe rzeczy (jak już zacznę to leci). Czasami potrzebuje wsparcia psychicznego (np. ostatnio byłem w długiej samotnej podróży i spotkała mnie kryzysowa sytuacja z której nie było prostego wyjścia, a mogła zaważyć na całej podróży i zamiast ją po prostu rozwiązać to musiałem zadzwonić do ojca i z nim pogadać, mimo że nie był w stanie w żaden sposób mi pomóc.
Czyli podsumowując nie jestem pewien swoich zalet. Bo z jednej strony sporo samotnie podróżuję (co jest ważne w tej służbie), a z drugiej czasami mam tak, że sam nie wiem co powinienem zrobić, nie jestem pewien swoich decyzji. No i mam problemy do zmotywowania się do niektórych rzeczy (sprzątanie na przykład).
Czy orientuje się ktoś jak mógłbym zweryfikować swoje obawy? Czy są takie żelazne cechy po których mógłbym, że nadaje się albo nie?
Wiem, że zaraz zlecą się eksperci którzy powiedzą hurr jak nie jesteś siebie pewien to się nie nadajesz durr, ale ja wiem że nie ma ludzi idealnych i ludzie ze służb też mają swoje wady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#psychologia #sluzbyspecjalne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dope
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania No ta potrzeba wsparcia psychicznego nie wygląda dobrze. W wywiadzie jesli mówimy o oficerach operacyjnych to jest masa stresu + często brak kontaktu z centrala wiec trzeba podejmować samodzielne trudne decyzje. Problem z motywowanie się też nie wygląda dobrze. Oficer często musi robić coś na co średnio ma ochotę a zmotywować się trzeba. (Np. Czy pisanie 20 stronicowego raportu o 2.00 w nocy po ciężkim tygodniu z niedoborem snu jest zachęcające
  • Odpowiedz
BliskiPan: @Variv: No właśnie to jest kwestia poziomu. Każdy ma swoje granice, a potrzeba psychicznego wsparcia jest w każdym (poza psychopatami).
Kiedyś przeszedłem samotnie w nocy w burzy śnieżnej Karkonosze, ja nawet nie znam jednej osoby która robiłaby rzeczy porównywalne do mnie, bo większość sobie nie radzi po prostu psychicznie gdy muszą być w 100% samodzielni. A z drugiej strony czasami po prostu chwytam za telefon i dzwonie do rodziców
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania żeby być w służbach specjalnych to trzeba być też mega sprawnym fizycznie i przejść odpowiednie testy. Tutaj nie ma co fantazjować tylko szybko się zgłosić i przystąpić do rekrutacji od spodu bo stracisz tylko czas a się okaże że się nie nadajesz.
  • Odpowiedz
Jeśli nie byłeś karany, przejdziesz test na wariografie, nie palniesz jakiejś głupoty po pijaku (podstawionej "koleżance"), zdasz testy spr i psych, badania lek. to na 70% będziesz w firmie (pozostałe 30% to umiejętności, języki, wykształcenie). Mówiąc o firmie mam na myśli abw bo od razu do wywiadu to ciężko
  • Odpowiedz
OP: @Bambro: No cóż. Widać, że nie wiesz o czym mówisz. Wywiad to nie wojsko, wystarczy nie być kalekim i prezentować naprawdę ogólną sprawność. To tyle jeśli chodzi o sprawność fizyczną. Nie zgłębiałeś nigdy tematu. Kiedyś Severski o tym mówił.

@Danny33: No właśnie zastanawia mnie co w wywiadzie uchodzi, czego oni tak w zasadzie poszukują. Bo przyjmują np. ludzi palących papierosy, co mnie w sumie bawi, bo tzn. że
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Palenie papierosów czy picie alkoholu to może być spory atut w kontaktach z ludźmi (wypijemy, zapalimy, pogadamy). Najlepiej nie być uzależniom a zwyczajnie potrafić zapalić i wypić (umiejętność picia, co jeść przed, w trakcie, żeby się nie upić). Co prawda nauczą cię paru sztuczek ale musisz mieć warunki/ predyspozycje do nauki i tego oczekują. Poza tym zauważyłem, że masz spore ego a w służbach to nie jest atut( ͡°
  • Odpowiedz