Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie opinia, że akcja "różaniec bez granic" jest obłudą i że niby podchodzi to pod słowa Pana Jezusa:

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać


Lewaki jak widać umiejętność czytania mają na poziomie umysłowych ameb. Tutaj chodzi o intencje, jeśli ktoś robi to tylko po to żeby się ludziom pokazać to tak, jest to obłuda. Jeśli robi to po to by promować chrześcijaństwo i wszechobecną miłość w tym środowisku to nie jest obłuda. Jakoś idioci nie cytowali tego fragmentu podczas corocznych pielgrzymek na Jasną Górę, albo podczas światowych dni młodzieży.

Druga idiotyczna opinia z jaką się spotkałem brzmiała jakoś w stylu "ten różaniec jest w intencji nienawiści", lol. Nie, ten różaniec jest pokazem siły naszej religii i dowodem na to, że na mówieniu "jestem katolikiem" się nie kończy. Poza tym obrona z definicji nie jest agresją (nienawiścią), a kolejną idiotyczną opinią ameb jest to, że chrześcijanie powinni zawsze nadstawiać drugi policzek, przyjmować muzułmanów (choć jak pokazują akcje w Niemczech, Szwecji, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, itd. wielu z nich to gwałciciele i mordercy) i dać sobie wejść na głowę. Nie chcę się powtarzać więc odsyłam tutaj:

https://www.wykop.pl/link/3143445/comment/36305441/#comment-36305441

#neuropa #religia #katolicyzm #4konserwy #kosciol
  • 10
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Twoje pytanie jest odpowiedzią na twoje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jak ktoś nie widzi różnicy między faryzeuszem, który ustawia się w pierwszej ławce żeby się pokazać, a zorganizowaną akcją, w której nikt nie patrzy na indywidua, ale na "masę" (ludzi) to nie mam pytań.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: W biblii piszę by się modlić samotnie, nie budować świątyń, coś tam jeszcze z obrazami było..
A co do granic to zgoda, różance z drutu kolczastego, automatyczne krzyżujące krzyże i co tam jeszcze potrzebne by gonić precz tych przestępców.
  • Odpowiedz
W biblii piszę by się modlić samotnie


@LegionPL: W którym miejscu? Pan Jezus nie modlił się samotnie, ale z uczniami (stąd mamy Kościół) i pociągał za sobą tłumy, a swoim uczniom nakazał go naśladować ("idźcie na cały świat i nauczajcie").

PS
Pisze jak już (a właściwie to "jest napisane").
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Ale przyjdzie taki Piotruś jeden z drugim, mieniący się katolikiem, i on rzuca tym cytatem, bo znalazł gdzieś na fb, i wrzuca gdzie się da, bo to wszystko tak ładnie pasuje. "O patrzcie, jestem katolikiem, ale obrzydza mnie publiczna i zorganizowana, ogólnonarodowa modliwa, a fuj". Mnie to śmieszy, ale on uważa, że niesie objawioną, chrystusową prawdę.
  • Odpowiedz