Wpis z mikrobloga

@Lord_Gerwazy: powojenną może i znają, ale z tą wojenną może być gorzej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie twierdzę, że wszyscy jej nie znają, ale po prostu jak widzę, że ludzie tutaj wieszają psy na Łupaszcze a nie opisują tej historii w szerszej perspektywie to po prostu mi się to nie podoba. Uważam, że większość nie zna tej wojennej historii, bo nie podają tej szerszej perspektywy, a
  • Odpowiedz
@JanLaguna: Podejrzewam, że inwektywy, rzucane pod Twoim adresem są pokłosiem ogromnego i bezkrytycznego "polowania na bohaterów", jakie urządziła sobie m.in. obecna władza. IPN, dysponując pełnym zestawem informacji na temat historii wielu żołnierzy wyklętych, zamiast przedstawić ich zgodnie ze stanem faktycznym (pozwoliłoby to współczesnym pokoleniom trzeźwo i bez patosu ocenić ich działania), wolał przyłączyć się do tej szopki. W efekcie zaczęto "na hura" chrzcić przestrzeń publiczną ich nazwiskami podobnie, jak miało
  • Odpowiedz
@Lord_Gerwazy: pod tym co napisałeś powyżej podpisuję się obiema rękoma. Co ciekawe, nawet w moje rodzinie pojawia się też osobisty wątek. Dwóch braci mojego dziadka zostało rozstrzelanych przez żołnierzy NSZ-u. Jeden z nich był członkiem NSZ, ale postanowił skorzystać z amnestii i "wyjść z lasu", ale reszta oddziału bojąc się że ich wyda postanowiła prewencyjnie go zamordować. Drugi był młokosem, miał poniżej 15 lat, jego też rozstrzelali bo akurat się
  • Odpowiedz
@megawatt: tym że inicjatorem ciągu nie byli Polacy, a Litwini to raz, dwa warunki wojenne więc takie rzeczy się zdarzają @JanLaguna: dowody jakieś? bo jak narazie to ckliwa historia, bardzo dobrze wpasowująca się w PRLowską propagandę 3 pokolenia. Jednak #neuropa to faktycznie banda oszołomów, a może pogadamy jeszcze o tym jak to przed wojną wszystkie partie komunistyczne były obsadzone przez żydów i dlaczego w magiczny sposób
  • Odpowiedz
@Wilkudemoner: chcesz to nie wierz, nie będę udowadniał historii rodzinnych na forum ze śmiesznymi obrazkami, bo jakiś antysemita ma tu problem z Żydami. I co to za bzdury szanowny kamrat wypisuje o Żydach? Czytając te bzdury można by pomyśleć, że w KPP byli sami Żydzi a po wojnie to oni rządzili PRL. Bredzisz. Poza tym co to za podział na Polaków i Żydów? Co prawda przed wojną było wielu Żydów,
  • Odpowiedz
@JanLaguna: to sobie zobacz w jakim języku były pisane protokoły spotkań z większości okręgów KPP w Polsce, a w szczególności Poznań, Kraków.. W ogóle na jakiej podstawie twierdzisz że to byli żołnierze NSZ? I jakie były okoliczności tego? Skoro zostali zabici to kto dostarczył informacje o tym kto i jak ich zabił?
  • Odpowiedz
@Wilkudemoner: nie będę "se patrzył", bo jeśli chcesz mi powiedzieć, że te protokoły były pisane w jidysz to, to jest bzdura. Skąd wiem? Na moim terenie nie działo nic oprócz NSZ, zresztą napisałem przecież, że dziadek brata był w NSZ. Chyba moja rodzina wie, gdzie służył jej członek. Jeden z tego oddziału NSZ zachorował, dość poważnie i nie było opcji, żeby oddział załatwił mu leczenie. Chciał żyć, więc sam zgłosił
  • Odpowiedz
@JanLaguna: zeznania gościa który był przesłuchiwany przez milicje i grozila mu kara śmierci jako dowód na to że NSZ są bandytami + jeszcze wmawiasz mi że prokoły nie istnieją a widziałem je na własne oczy. Ruski trollu idz spać.
  • Odpowiedz
@Wilkudemoner: tak zdecydowanie Ty lepiej znasz historię mojej rodziny/nigdzie nie napisałem, że całe NSZ to bandyci, chodziło mi o jeden konkretny oddział/chyba wiem dlaczego bronisz tak NSZ, w końcu to była jedna z tych podziemnych formacji zbrojnych, w których antysemityzm był dość mocny/to daj zdjęcia tych protokołów w jidysz/nie nazywaj mnie ruskim trollem kalafiorze, bo nigdzie tu nie uprawiam pro-rosyjskiej propagandy, za to Ty prowadzisz antypolską propagandę.
  • Odpowiedz