Wpis z mikrobloga

Hej,
potrzebuje pomocy w wybraniu gier planszowych - znasz fajne pozycje to daj znać, jeżeli spełniają wymagania:
- easy to learn, hard to master (niski próg wejścia, jak umiesz dobrze grać to jest to widocznie)
- stosunkowo niski poziom losowości (głównie gracz i jego poczynania mają wpływ na to jak się toczy gra)
- gra bardziej towarzyska niż rodzinna
- innowacyjne mechaniki mile widziane
Dodatkowo fajnie poznać zdanie na temat gier na które mam oko:
- Osadnicy z Catanu
- Dixit
- Kowale losu

#grybezpradu
  • 10
@ImperiumCienia: Twoja wymagania się mocno gryzą. Niski poziom losowości i możliwość masterowania wskazuje na euro, ale one z kolei nie są towarzyskie. Jeszcze zależy co rozumiesz przez "towarzyska", ale ogólnie to gra do piwa. Catan lo losowy szrot niegodny uwagi, Dixit to w sumie imprezówka do piwa bez żadnej mechaniki, a Kowale losu to ładna gierka, ale prosta i mocno randowoma. Zakładając jednak kierunek euro to mógłbym wskazać: Wojownicy Midgardu (mamy
@Feyken: Ciężko żeby na raz było towarzysko, losowo i easy to learn hard to master. Chyba, że jako towarzyskie masz na myśli rozgrywki ze znajomymi, ale z jakimś tam poziomem skupienia, a nie grę która jest sobie gdzieś tam a najważniejsze jest spotkanie z piwkiem i rozmówki ;) Jeżeli tak jest to wtedy Neuroshima Hex, 51. Stan/Osadnicy: Narodziny imperium, Terraformacja Marsa.
Osadników jedni uwielbiają inni nienawidzą, ja jestem w tej drugiej
@Feyken: Osadnicy z Catanu u mnie cieszą sie najwieksza grywalnoscia, troche takie must have.
Nawet karty już mam przetarte, tyle rozgrywek bylo ;)

Dixit spoko pod warunkiem, ze towarzystwo w miarę bystre i kreatywne. Albo pijane ;) sprawdza sie na imprezach bardzo, jak prawo dżungli.

Z kooperacjI Pandemia fajna. Takenoko bardzo przyjemna. Small world tez całkiem zacny.