Wpis z mikrobloga

Cześć! ;)
Mam takie pytanko, otóż tyle co otworzyłem paczkę z dyskiem SSD, na złącze M.2 i zastanawiam się czy taki dysk, bo wygląda bardzo delikatnie, nie powinien być zapakowany w fabryczne pudełko? Przyszedł do mnie wrzucony żywcem do folii babelkowej, w sporym kartonie, na początku go nawet nie zauważyłem i się wystraszyłem że pusta paczka, dodatkowo jest dziwnie wygiety w kształt łuku, to normalne? Dzisiaj już nie mam siły żeby go podpinac i sprawdzać, jutro zobaczę i mam nadzieję że będzie hulal ;) Niemniej jednak jestem zaskoczony, bo już kilka razy zamawialem różne dyski, i nawet te 2,5 calowe w obudowie przychodziły w ładnym i ciasnym pudełeczku...
Wołam #laptopy #pcmasterrace #pustulkowelaptopy
  • 13
  • Odpowiedz
@f4l4n4: Trochę to brzmi jakby ktoś nieudolnie próbował wsadzić ten dysk i go wygiął, po czym zrobił RMA i poszedł do kogoś innego. No chyba, że karton nosi ślady uszkodzenia.

Ogólnie dysk wygięty bym wymieniał bez gadania.
  • Odpowiedz
@f4l4n4: no wygięte raczej nic nie ma prawa być - zwrot jest tu chyba jedyną opcją. Co do samego pakowania, jak brałem swojego ssd (sm961), to też mi przyszedł dosłownie zawinięty w kawałek tektury + całość zapakowana w folię bąbelkową... no ale to był oem, więc spodziewałem się czegoś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@f4l4n4: jeśli używany to może być wygięty minimalnie od montażu, bo dyski mają specyficzny system montażu, pewnie po paru miesiącach może się lekko odkształcić

ale opakowanie oryginalne powinno być i tak, bo to delikatny sprzęt
  • Odpowiedz
@f4l4n4: Sprzedawany jako nowy, ale pewnie pochodzi ze zwrotu.

Ogólnie niektóre M.2 SSD wyginają się przy (i po) włożeniu w slot, jeśli z tyłu pojawi się jakiś microchip. Tutaj jest płasko, więc pewnie niechlujnie włożone.

Ogólnie zadziałać zadziała, ale nie jestem fanem wsadzania wygiętych laminatow do kompa. Po jakimś czasie mogą się ścieżki osłabić i występować spięcia.
  • Odpowiedz
@Amasugiru: fachowce to az milo posluchac, odsylac bede w ostatecznosci, mam 2letnia gwarancje, mozesz polecic jakis sposob jak sprawdzic kondycje tego dysku? bo SSD z tego co wiem wraz z czasem uzytkowania troche traca, a skoro byl uzywany... :( Ehhh, troche chyba takie oszukujo, wolalbym juz dolozyc troche i miec nowego... a kombinowac mi sie juz nie chce bo potrzebuje tego dysku :v
  • Odpowiedz
@f4l4n4: SSD akurat technologicznie poszły do przodu i prędzej padnie Ci elektronika w dysku niż się "zużyją". Co do tego felernego dysku to zwroty są 14 dniowe, więc dużo używany nie był na pewno.

Co do sprawdzenia kondycji to są programy typu CristalDiskInfo / CristalDiskMark (ten drugi do sprawdzenia prędkości zapisu), ale raczej nic nie znajdą, w sensie jakichś błędów.

Aczkolwiek warto odpalić (masz całkowite prawo do tego) i porównać z
  • Odpowiedz