Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania
Mirki, chcę napisać aplikację pod WIndows, obsługa bazy danych, wstążka jak w Office, wyświetlanie danych tabelarycznych z możliwością filtrowania, podświetlania komórek/wierszy spełniających kryteria, generowanie wykresów na podstawie danych z bazy.
W jakim języku najłatwiej się za to zabrać? jakie IDE?

Załączony przykładowy screenshot.
(oczywiście nie chcę napisać systemu ERP konkurencyjnego do IFSa ale mam trochę danych które chciałbym przeglądać i edytować w miarę łatwy sposób bo obecny to droga przez mękę)
sqblak - #naukaprogramowania
Mirki, chcę napisać aplikację pod WIndows, obsługa bazy...

źródło: comment_9ZQTWlPJVQcza91oq3zgqNL1j78c8Mbt.jpg

Pobierz
  • 10
@paziu: jestem "programistą" hobbystą. dawno temu delphi, w liceum c++, skrypty autohotkey, php, trochę python, mnóstwo kodu w excelowym VBA. W zależności od tego co potrzebowałem zrobić szukałem najprostszej metody...
@paziu: edytor GUI z pewnością się przyda.
Ostatnie pytanie, czy w "standardzie" jest jakaś wtyczka dzięki której dam radę generować raporty gotowe do drukowania / zapisywania do PDF? takie ficzery są wbudowane, instaluje się wtyczki, czy ręczne klepanie skomplikowanego kodu?
@paziu: yyy.. chodzi mi o coś takiego żebym mógł przygotować pewne szablony które potem będę uzupełniać danymi z bazy, a potem łatwo drukować lub zapisywać do PDF. widziałem to w jakiejś aplikacji w byłej firmie - tam było to obsługiwane przez bodajże przez crystal reports.
U mnie chciałbym mieć możliwość przygotowania zestawień, statystyk, tabelek do druku.
W różnych aplikacjach to widziałem - to co nazwałem raportem, wygląda jak podgląd wydruku -