Wpis z mikrobloga

Będą opóźnienia z paczkami z Chin zamówionymi na koniec Września i początek października. Uzbrójcie się w cierliwość.
W terminie 1-8 października Chińczycy świętują i mają wolne, więc część paczek z końca Września mogła pewnie utknąć gdzieś w Chinach, paczek z pierwszego tygodnia października pewnie kurierzy jeszcze nie odebrali do załadowania na lotnisko. A jak już nasi Chińscy przyjaciele wrócą do pracy, to pewnie z 2 tygodnie zajmnie im pakowanie i wysyłanie wszystkiego do ludzi + duże obłożenie w samolotach, więc wszystko co nie prioryty będzie leżało.

Tak sobie uświadomiłem to dzisiaj sprawdzając 5 raz co z paczką z 26 września (że jeszcze system jej nie znajduje).
#tracking #banggood #aliexpress #chiny
  • 7
  • Odpowiedz
@Sulikczek:
A co z paczkami które zostały wyleciały z Chin na przełomie sierpień - wrzesień tego roku ?
Sam czekam na kilka takich przesyłek ????
Kto jest winien tych opóźnień ?
  • Odpowiedz
@Jedrusia: no a masz pewność, że wyleciały ? :) podstawowa sprawa, jaki typ wysyłki został wybrany, jak zwykły list to można czekać i 60 dni. Co mówi tracking nt. lokalizacji przesyłki.
Więc tak naprawdę nie wiem czy Twoja paczka jest opóźniona czy terminowa, jeżeli idzie np. priority line, to powinna być już dawno, co oznacza, że trzeba sprzedawcę męczyć.
  • Odpowiedz
@Sulikczek
Nigdy nie wybieram przesyłek nierejestrowanych ! Zawsze tylko i wyłącznie rejestrowane. Do każdej mam numery śledzenia, które oprócz informacji ze strony poczty z kraju nadania mają również informację z naszej "kochanej " PP
W przypadku tych przesyłek, które zostały nadane pod koniec sierpnia i na początku września, zawarte są informacje o wylocie przesyłek z konkretnych miejscowości w Chinach, potwierdza to zarówno PP jak i odpowiednik z kraju nadania oraz International Postal
  • Odpowiedz
@Jedrusia: w przypadku podanego numeru myślę, że już czas na zakładanie sporu, bo jest to przesyłka priorytetowa więc powinna już by u Ciebie i nie siedzieć tyle w Warszawie (chociaż równie dobrze może być w Zabrzu, Poznaniu czy gdzie tam jeszcze mają celników). Wszystko zależy co jest w środku i jakie papiery dołączył sprzedawca (wzbudzające zainteresowanie ze wzgledu na możliwosć ovatowania i oclenia czy też nie).
Dodatkowa kwestia (ale to trzeba
  • Odpowiedz