Wpis z mikrobloga

Szanowne komputerowo-sprzętowe Mirki
Chcę złożyć komputer do grania i wyszło mi coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/qFG8oH/ , proszę o ocenę i propozycje zmian.

Założenia:
-mocno skłaniam się ku AMD
-budżet 5k
-planuję dołożyć ramu za jakiś czas
-planuję OC ale nie ekstremalne
-na procka mam chłodzenie Thermaltake Contac 29 ze starego pc (na AM3 ale ma mocowanie na standardową zapinkę więc ponoć da się zamontować na AM4)

#komputery #pcmasterrace #hardware
  • 26
@hungry_joe: No dobra to podam ci zestawik który sobie ułożyłem:

1340 - Ryzen 1700 CPU
679x2 - Crucial 2400 16x1 RAM
670 - ASUS PRIME X370-PRO M/B
440 - POWER ZONE 650W ZAS
400 - GOODRAM CX300 240GB SSD
1100 - GTX 1060 GPU
Zestaw bez obudowy policzony, w razie czego dolicz 5 dyszków za konwerter HDMI>VGA bo seria 10 grafik już nie ma analogów i starego monitora nie podepniesz...
@hungry_joe: jak planujesz dołożyć ramu to weź 1x8GB a nie 2x4 bo przewaznie Ryzeny wyciągają wyższe takty przy 2 kościach niż 4. Warto też dorzucić pare dyszek do karty od Zotaca, bo po zarejstrowaniu karty masz 5 lat gwarancji. Mozesz tez zmienic płyte na MSI Tomahawk - ma więcej złącz na wentylatory, lepszą kartę dźwiękową i jest tańsza. Poza tym bardzo ładnie
@ariehfajkb: komputera jeszcze nie
@Xerlathoatl: Na razie zwykły 1080p, ale za jakiś czas pewnie zmienię na 1440p.
@bartowsky: Faktycznie zotac to lepsza opcja, a co do ramu to nie widzę za bardzo pojedynczych kości kompatybilnych (według tabelek producentów) z tymi płytami głównymi, więc naciągnę budżet i wezmę od razu parę 8GB. Najwyżej przejdę na dietę czokoszkową
@010000010100110101000100: W obudowie SPC spodobały mi się głównie maty wygłuszające i brak
Jakby ktoś tu kiedyś trafił i też chciał montować thermaltake contac 29 na AM4 to informuję, że nie wiem jeszcze czy się da ale jeżeli tak to będzie dmuchał góra-dół, a nie prawo-lewo.
@hungry_joe: podepnę się ze swoim zestawem jeszcze (ʘʘ)

@dob3k: @010000010100110101000100: moglibyście coś powiedzieć o takim zestawie?
https://www.morele.net/inventory/info/gBMbHH - głównie do gier i normalnego użytkowania komputera, nic bardziej obciążającego. Na podzespołach się nie znam nazbyt dobrze, to zestaw już po paru poprawkach stworzony m.in. z pomocą Mirków :)

PS @nixago_pl dałoby się wstępnie taki zestaw skombinować? szukam najrozsądniejszej cenowo opcji