Wpis z mikrobloga

Byłem w oficjalnym serwisie zajmującym się telefonami marki Samsung (ale nie był to oficjalny punkt Samsunga), gość wziął telefon do ręki i bez rozbierania stwierdził, że ekran telefonu dostał zbyt dużego ciśnienia w skutek zbyt silnego nacisku więc nie mogą go naprawić w ramach gwarancji. Swoją "ekspertyzę" oparł na malutkiej plamce na ekranie (widoczna na zdjęciu). Mam zamiar podjechać jutro do jeszcze jednego serwisu Samsunga, ale trochę się wkurzyłem. Według was gość mnie zlał czy rzeczywiście takie coś się mogło zdarzyć? Jeśli mam być szczery nie mam pojęcia czy plamka była widoczna wcześniej bo jest bardzo mała

Zdublowałem, by każdy mógł zobaczyć a nie tylko osoby udzielające się w wątku tu początek problemu

#samsung #s7edge #elektronika
Pobierz Trique - Byłem w oficjalnym serwisie zajmującym się telefonami marki Samsung (ale nie...
źródło: comment_Dwy3Mdgkc07Ax5tzPmL879sc9ePMc0aI.jpg
  • 18
@grendor:
Wyświetlacz nie ma nawet rysy nie mówiąc o pęknięciu, zaraz podeślę zdjęcia jak wygląda na wyłączonym ekranie. Ma jakieś znaczenie, że Samsung już raz ekran wymieniał w tym telefonie?
@Trique nie powinno mieć to znaczenia. Mówię tutaj o wyświetlaczu, czyli elemencie pod panelem dotykowym. Nie musi być widać na panelu rys, żeby doszło do uszkodzenia wyświetlacza po nacisku lub uderzeniu. Udaj się do oficjalnego serwisu lub wyślij do niego telefon na gwarancję, tam Ci potwierdzą, bo na tym zdjęciu rzeczywiście niewiele widać.
@Sihill_pl: @grendor:
Do robienia zdjęć mam niestety tylko s4mini więc jakoś będzie słaba. Czego zdjęcia dokładniej zrobić to postaram się zrobić coś wyraźnego?

Nie musi być widać na panelu rys, żeby doszło do uszkodzenia wyświetlacza po nacisku lub uderzeniu.
Jeśli dobrze rozumiem, to wyświetlacz może się popsuć bez uszkodzenia ekranu i to będzie usterka mechaniczna niepodlegająca gwarancji? Bo jak inaczej można wywrzeć nacisk na ekran? Gdyby on mi upadł czy
@Sihill_pl: @grendor:
Dorzuciłem fotki przy włączonym ekranie.
Podsumowując, Samsung ma prawo nie uznać gwarancji a wtedy jedynym wyjściem dla telefonu jest śmietnik bo nie opłaca się go naprawiać (300€ ekran, 400-450€ nowy telefon).

Pytałem już wcześniej ale nie widziałem odpowiedzi, ma jakieś znaczenie że Samsung w tym telefonie już raz wymieniał ekran na nowy? W sensie czy mogło zdarzyć się tak, że montując nowy ekran nie zrobili tego tak jak
@Trique: zobaczysz w Samsungu powiedzą to samo. Tak wygląda uszkodzony LCD który jest pod spodem szklanego ekranu dotykowego. Nie musi być rysa czy pęknięcie. Nie zawsze skłoniło poddaje się pierwsze. A to ewidentnie uszkodzony LCD. Mechanicznie uszkodzony. Czyli albo upadek albo przyduszony.
@Trique: na zdarza się zgnieść telefon przy takim kucaniu. Włóż do kieszeni kawałek metalu, scyzoryk w takiej orientacji jak telefon i kucnij to zobaczysz jak Ci się wbije w pachwinę/brzuch
@random2o:
Zdaję sobie powoli sprawę z takiej możliwości choć świadomość, że przy telefonie za prawie 3k strach buty wiązać mnie przeraża. Do tego cena ekranu od dnia premiery stoi w miejscu tj1200zł , już do iPhona jest taniej ^^
@random2o: @Tymian: @grendor: @Sihill_pl:
Byłem w oficjalnym punkcie serwisowym Samsunga i tu fachowo stwierdzili, że bez rozbierania ciężko cokolwiek stwierdzić, 15 min później była jednak ta sama diagnoza jak wczoraj, tj ekran uszkodzony przez zbyt mocny nacisk.
Zrobiłem wczoraj obczajkę co i jak na rynku telefonów i jedyną opłacalną opcją było naprawić obecny telefon i przeczekać przynajmniej do premiery S9. Zakup S8 na obecną chwilę byłby średnio opłacalny