Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko. W odpływie brodzika non stop jest woda, nigdy ta woda nie wypływa, woda również sprawnie spływa, ale sam fakt tego, że "ścieki" są tak blisko nas wywołuje nieprzyjemny zapach. Czy to normalne?

Druga sprawa, zapchał nam się odpływ w zlewie, to znaczy woda bardzo wolno spływa. Zator jest gdzieś głęboko, ponad 1.5m od początku rury (czyściliśmy spiralą kanalizacyjną). Co ciekawe, nagle odpływ się odetkał i woda spływała przez 2-3 dni tempem o normalnej wydajnośći, po tym problem znów powrócił ( ͡° ʖ̯ ͡°) co byście zrobili na moim miejscu? Tylko hydraulik, czy może próbować wlewać dużą ilość naturalnych środków do udrażniania rur?
#hydraulika #budownictwo
  • 8
  • Odpowiedz
@winterlady: mieszanki sody i octu (w proporcjach 1:3) – należy ją wlać do odpływu, a po 5-15 minutach spłukać kilkoma litrami wrzątku (uwaga - składniki po zmieszaniu zaczną się pienić);

sody – 1-2 łyżki sody oczyszczonej wsypujemy do odpływu, a następnie wlewamy pół szklanki octu. Po kilku-kilkunastu minutach wlewamy kilka litrów wrzącej wody;
  • Odpowiedz
@TheQuake pod brodzikiem masz syfon inaczej walilo by bezpośrednio z kanalizacji. Co do kuchni sprawdź czy odpowietrzenie pionu działa poprawnie, jakie to rury? PCV? Żeliwo?
  • Odpowiedz
@Igrekpl: Blok z 2011 roku, wygląda wszystko na plastik. No jest syfon, czyściłem go, zdejmowałem, ale problem jest z odpływem gdzieś daleko, to tam jest niedrożność, a nie w rurach kierujących wodę ze zlewu do pierwszej rury w ścianie. Jak mogę sprawdzić odpowietrzenie pionu? Wydaje mi się, że do tego dostępu nie mam.
  • Odpowiedz