Wpis z mikrobloga

Dumni obywatele najjaśniejszej Rzeczypospolitej. 7 Armia Wojska dopadła ariergardę niemiecką i w której potyczce weszła do stolicy Federacji Północnoniemieckiej. Berlin płonie, trupy setek tysięcy niemieckiej młodzieży gnije w przydrożnych rowach. Ludność cywilna jak i opinia całego świata jest zszokowana zwycięskim pochodem młodego państwa polskiego.
Szczególnie szokujące dla międzynarodowej opinii publicznej były systematycznie podpalenia majątków pruskich junkrów.
Polskie MSZ w odpowiedzi wskazuje na wyjątkowo gorące lato i wyjątkowo gorący ból dupy pruskich junkrów, który mógł spowodować podpalenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pruski pomnik niemieckiego militaryzmu przewrócono i zdeptano butem polskiego żołnierza. Pałac w Sanssouci, opus magnum Fryderyka Wielkiego polskie wojsko zamieniło w stajnie. Na łóżku na którym niegdyś to sypiał Stary Fryc polski generał Romauld Ostrowski otworzył burdel, w którym to żony pruskich junkrów zostały zmuszone do przyjmowania polskich żołnierzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najświetniejszą formacją całej kampanii okazały się pułki lwowskich huzarów, którzy siali postrach wśród niemieckich wojsk. Atakując tyły i tabory wojsk niemieckich wraz z nastaniem zmroku i rozpływając się jak duchy o świecie gdy nadciągały odwody.

W Tucholi odbył się pogrom ludności kaszubskiej jako kolaborującej z Niemcami (pamiętacie ten event? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Spalono dziesiątki wiosek, a resztę ludności wywieziono do fabryk w szybko rozwijającej się Łodzi.

Europejskie salony są zatrwożone furią Polaków i nowym obrazem wojny XIX wieku, w której to ludzie giną setkami tysięcy, a represje dotykają ludności cywilnej.
Korespondenci wojenni wskazują na całkowite złamanie niemieckiego morale, a co więcej - niemieckiej butności i niemieckiej dumy. Czego najwybitniejszym przykładem i pomnikiem będą losy pałacu w Sanssouci.

-------------------
Byłem blisko całkowitego zwycięstwa. Powoli, ale systematycznie parłem do przodu. Sytuacja zrobiła się niebezpieczna gdy byłem w okolicach Odry - wtedy Niemcy przerzucili większość sił z Francji, jednak atak przez rzekę okazał się dla nich zabójczy. Tydzień później byłem w Berlinie, a dwa w Sanssouci. Przygotowywałem się do generalnej ofensywy i wejścia w serce Niemiec.

Niestety Francja była w wyżej w rankingu potęg (TAK POLSKA JEST UZNAWANA ZE SKRZYPKÓW KONCERTU) Polska została po wojnie Wielką Potęgą! Wracając do Francji - podpisali Pokój, także nie zdążyłem wziąć Górnego Śląska i Prus.

Tak czy inaczej Polska ma 22% wyczerpania wojennego. Francja 44%, Niemcy 67%. Coś czuję, że szykuje im się rewolucja. W międzyczasie Austro-Węgry zaproponowały sojusz. Także za jakieś 10 lat jak pozbieram państwo do kupy szykuje się im gangbang.

Najważniejsze, że udało się odzyskać Alzację i Lotaryngię - bez nich Niemcy nie mogą się zjednoczyć. Dobrze by było gdyby państewka południowoniemieckie wzięła pod skrzydła Austria i stworzyła Federację południowoniemiecką. To znacznie osłabiłoby Niemcy.

#concertofeurope #victoria
Pobierz
źródło: comment_0XWgTdHv0SMidEUoBMPIR3R7xj1BZSGZ.jpg
  • 13
@Veloth:
Byłyby, ale Francja się osrała. A ona negocjowała z racji bycia wyżej w rankingu potęg.

@takie_chwile_jak_te:
Zaraz będzie dogrywka z Niemcami. W międzyczasie pojawiła się era Wielkich Wojen - czyli jak więcej jak 3 mocarstwa uczestnicza w wojnie to staje się ona Wielką Wojną. Przegrane państwa są w zasadzie rozmontywane - wszelkie core innych państwa są wyzwalane. Do tego odszkodowania wojenne i zakaz posiadania armii przez 10 lat.