Wpis z mikrobloga

Pograne x2. Nie bez powodu XIX wiek nazywany jest koncertem mocarstw. (Chociaż Polska już na 10 pozycji, jeszcze 2 Polska zostanie wielką potęgą, a to otwiera nowe możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Działo się dużo. Zjednoczyły się Włochy. Wybrałem opcję rosyjską, ale niestety - nie będzie ani prorosyjskiej ani proniemieckiej opcji - nie dadzą mi sojuszu bo mam na nich core'y. Mogę być co najwyżej rynkiem zbytu. Nowe rozdanie na Bałkanach, a także mamy Austro-Węgry (austria dostała kulturę węgierską jako akceptowalną. Może to iść w kierunku Federacji Naddujskiej, a wtedy zaczną się liczyć)

Toteż polityka zagraniczna nastawiła się Francję - niestety nie mogłem wziąć sojuszu bo byłem w strefie wpływów Rosji. Wyczekałem na ich następną wojnę z Turcją i bah pucz. Na moje nieszczęście interweniowali wojskowo.

Jednak nie było tak źle. Podszedłem pod Wilno, pobiłem ich kilka armii. W pewnej chwili myślałem, że może sam podołam Rosji. O ja naiwny. Jak się zmobilizowali i zobaczyłem te armie to szybko wziąłem biały pokój. Byłem wolny, mogłem wziąć sojusz z Francją.

TYLE ŻE, Niemcy zaatakowały Francję gdy ja biłem się z Rosją i wzięły Alzację i Lotaryngię+mają wpływy w południowych Niemczech i blokuje ich tylko Bawaria, która fartem została Wielką Potęgą bo jako pierwsza łyknęła event o odkryciu grobowca Tutenchamona. Niemcy zjednoczą się za maks 3-4 lata.

Tymczasem Polska jest całkiem bogata i ludna (26 mln. obywateli). Dużo fabryk, ludzie się bogacą bo nie jestem strasznie fiskalny i niskie podatki. Jestem 10 najpotężniejszym państwem na świecie. Armii mam 70 batalionów po 3000 chłopa.

No i rzucam wszystko na jedną kartę - zbrojenia jak w 3 rzeszy, militarne techy i 150% XD płac dla wojska żeby popy zostawały żołnierzami.
Zapewne zarżnę tym gospodarkę i jeżeli przegram z Niemcami w przyszłej wojnie to Polska nic nie uszczknie ze swych ambicji i zostanie tylko podmiotem na koncercie mocarstw. Albo do tych do tego koncertu awansuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także rota mocno i hajda na Niemca, jeszcze będzie czyścił buty polskiemu panu. Germański oprawca jeden. Ja im nie zapomnę tej Tucholi XD
https://www.youtube.com/watch?v=8hEY52N_Oo4

#concertofeurope
źródło: comment_7nhc5q4tygwg1BwIDrZRFIbox8Qed9aH.jpg