Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów #wordpress Ile kosztuje strona dla biznesu regionalnego? :) Pewnie to pytanie was nudzi, ale ktoś zielony nie wie ile powinno się dać i ZA CO? Czy opłaca się #pozycjonowanie przez kogoś, czy wystarczą teksty seo i wtyczki? No właśnie po co ktoś ma pozycjonować skoro są wtyczki i teksty?
Generalnie chcę zrobić stronę (tzn aby ktoś ją zrobił) i nie wiem co brać pod uwagę, bo ktoś może ją zrobić taniej, ale później się okaże że nie można albo jest ograniczenie w reedycji itd. Na co uważać i co robić za wczasu?
No i jakie koszta na rynku polskim, tzn ile za stronę www w WP powinienem dać, ile za teksty powinienem dać (nic specjalistycznego) no i ile procent za #adwords powinienem dać komuś kto poprowadzi mi kampanię?
  • 5
@ShutUpGreg: co do strony, to zależy ;) U mnie od tego czy buduje ją sam, czy stawiam na gotowym szablonie, na jej "wielkości", ile podstron, czy dostarczasz grafikę, czy masz jakieś materiały typu logo, czy stawiam to na swoim serwerze, itp.
@ShutUpGreg: podeślij mi konkrety na PW a podpowiem wolną chwilą. Pewnie jutro. Sam sobie stawiam na wp serwis pod lokalne biuro nieruchomości, ale nie tylko :) Robię kilka działań pod SEO i szeroko rozumiany marketing. To co Ty powinieneś robić zależy od kilku kwestii, więc bez ujawnienia branży i lokalizacji ciężko będzie podpowiedzieć.
@ShutUpGreg: Co do wycen stron czy prowadzenie kampanii, model jest zawsze podobny. Zobacz: https://www.internetmaker.pl/ile-to-kosztuje-ile-za-to-wziac/ (przyda się pewnie też w Twojej firmie).

Rozpisz dokładnie co potrzebujesz, do kogo chcesz trafić. Dobrym pomysłem w celu ograniczenia kosztów i utrzymania estetyki jest zakup szablonu (przykładowo tu: http://bit.ly/2jwvVHS).

Ja nie polecam rozliczania się od % budżetu, gdyż to rodzi trochę konflikt interesów (specjaliście będzie zależało, żeby wydać jak najwięcej, by jak najwięcej zarobić, co nie
@ShutUpGreg: Nie żałuj na szablon, wydaj te 50$ na szablonik z demo. W takiej wersji się szybko stawia stronę no i wygląda +- jak na preview. Za adwords możesz odpalić np. 8%, chociaż przy niskich budżetach pewnie będzie trzeba zastosować warunek nie mniej niż ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ShutUpGreg: Mordeczko to wszystko zależy. Biznes biznesowi nie równy. My teraz robimy stronę za prawie 40k dla biznesu regionalnego bo będzie mocno personalizowana, z fajną szukajką + tam jest chyba 20 szablonów stron. I klient za SEO regionalne płaci 5k/mies. Więc to się tak nie da określić, bez konkretów. Jak coś to zapraszam na priv, to coś mogę podpowiedzieć zawsze pro bono, no ale konkrety muszą być. Jakaś minimalna analiza fraz,