Wpis z mikrobloga

  • 22
#eu4

Zacząłem grać Austrią, nigdy mi to nie wychodziło, a to Węgry uparcie nie chciały zostać ze mną w PU a to władca Burgundii nie chciał kopnąć w kalendarz i w ogóle jakoś mizernie mi reformy szły.

Teraz też nie zaczęło się najlepiej, ale przynajmniej Węgry w unii i tereny Burgundii moje. Czechy nie chciały no ale trudno.

Udało mi się wsadzić Habsburga na tron Polski i Brandenburgii. Siła zdobyłem Brandenburczyków. Wybuchła reformacja, tylko jedno centrum protestantyzmu gdzieś przy Holandii, szybko zgasiłem szybką wojną. Saxonia zmieniła wiarę, szybką wojna i zmuszenie do zmiany i tak z małymi plebami, konwersja na siłę.

Co do reform to miałem gorzej, bo najpierw córka i pragmatic sanctions, potem jak shadow kingdom Ch ciałem zapobiec i dostałem ekskomunikę. Na szczęście tutaj przydał się trick, i jako kontroler Kurii mogłem zdjąć ekskomunikę z władcy Węgier, czyli z mojego :-)

Ostatecznie myślałem że miałem super szczęście bo Habsburgowie stwierdzili że jak siedzą na tronie polskim to im się on należy całkowicie. I tak oto po 5 latach od zerwania sojuszu z Polską zawiazalem unie personalną z nimi i dostałem Litwę w gratisie. 4 unie! Co za szczęście.

Aż tu nagle..

Król Anglii, mój rywal, umarł i stwierdził że odda tron Hiszpanom, zapytano mnie czy się na to zgadzam i tak oto rezultat jest na screenie
Queltas - #eu4

Zacząłem grać Austrią, nigdy mi to nie wychodziło, a to Węgry uparcie...

źródło: comment_2w8r86lLrHK13OIyDIpfeIhMvoF9DzuF.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
jeszcze tron Hiszpanii by się przydał


@Queltas: Strzelił już event dodający Habsburgów w Hiszpanii? Jak nie, to pamiętaj że i Hiszpania i ty musicie mieć Francję za rywala.
  • Odpowiedz