Wpis z mikrobloga

Siemanko. Będę miał kilka pytań ogólnych, bo zlecenia same mi się pchają ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co wybrać i jakie wady/zalety mają rozwiązania z hostingiem w założeniu, że chciałbym w jednym miejscu wrzucić np. 10 stron na Wordpressie z różnymi domenami. Oczywiście dostęp do admina wordpressa dla właściciela byłby potrzebny, oddzielny cpanel raczej nie.

-Hosting reseller - każdy ma wydzielone miejsce i podobno nic nie są w stanie spartolić na innych stronach niż ich. Natomiast w Polsce żaden nie obsługuje po ludzku let's encrypta i weź człowieku płać po 100zł+ za ssl xD
-Cloud - widziałem jakieś wariacje z chmurami google i AWS, ale nie wiem czy warto się w takie chmury pchać. Jak ze wsparciem WP, separacją i resztą bzdetów. Są jakieś nakładki/wtyczki/frameworki do takich zadań? Nie pytam usługodawców, bo u nich zawsze jest najlepiej, najszybciej i nic się nie psuje xD
-VPS - ja cannot into VPSy i raczej żadnego admina bym nie miał do takich śmiesznych ilości stron, natomiast największa wolność.

Co z tego ma wszystkie potrzebne bzdety, dobre bezpieczeństwo klientów między sobą i najlepiej jakby z kasą było przystępnie? Jakieś anty ddosy, pierdoły też byłyby fajne. Trochę boję się szacowania jakich zasobów będę potrzebował, a tym bardziej nie wiem jak to po ludzku mierzyć mimo skalowalności usług. Pomożecie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#hosting #webdev
  • 16
@Michuy: jak nie ma wiedzy i jebnie VPS to wali się wszystko i trzeba mieć wiedzę

@xDrope: W zależnosci jak bardzo są obciążone te domeny i wordpressy czasami upchasz 5-10 wordpressów na jednem hostingu gównianym bo ruch niski i daje rady a niektóre to hostingi już nie wyrabiają i next level czyli albo chmura albo vps,

poszukaj jakiegoś konta reseller-a tylko że to już są poważniejsze pieniądze ale za to
@xDrope weź sobie webh.pl albo mydevil.net i raczej bez problemu tam lets encrypta ogarniesz. Są na Mirko to w razie czego Ci pomogą i mają promocje dla mirkow. Założysz każdej stronie osobny FTP i będzie git.
@bi-tek: Aż taka cebula niepotrzebna, ale z chmurami zastanawiam się jak z separacją gdyby któryś geniusz zainstalował jakiś syf u siebie.

@Rst00: webh patrzyłem i mam ten sam dylemat co z chmurami AWS/google cloud czyli czy separacja jest wystarczająca. Hostingi jak webh obsłużę miękko, natomiast większe chmury kuszą tylko za mało prostych informacji na temat kompleksowej obsługi.
@xDrope: to nie jest cebula. jak mają możliwość separacji folderów to nie ma problemu, zasyfi się jeden wordpress / jedna baza tego wordpressa. To działa na tej zasadzie że wordpress z folderu A nie ma prawa zapisu w folderze B i nie widzi go w ogóle.
@trustME: docker nie będzie robić dodatkowych problemów? Polecasz jakieś tutoriale (bo znalazłem tylko krótkie artykuliki o takiej konfiguracji)?

@webh: czy na waszej usłudze chmury strony byłyby wystarczająco odseparowane? To znaczy nie zamierzam korzystać z funkcji wordpressa multisite i każda instalacja będzie niezależna. Czy wtedy osoba z jednej strony jest w stanie zainfekować inną na mojej chmurze?
@xDrope: Standardowo tak to działa, że strony mogą na siebie wpływać, ale jeśli się do nas zgłosisz, możemy zaproponować Ci w dużo niższej cenie więcej niż jedno konto cloud i wtedy będziesz mógł tam trzymać dodatkowe strony, które będziesz chciał od siebie odseparować.

PS. W razie czego backupujemy wszystkie strony co godzinę i masz dostęp do backupu na 21 dni wstecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xDrope najtaniej będzie hostowac wszystko na jednym vpsie. Cloud to taki coś per klient, będzie najdrożej. Typowy hosting to nie wiem, jak lubisz. Tam.jest masa obostrzeń. Oczywiście separacji zero ale to już nie Twoje zmartwienie.
Jeśli masz 10 stron to możesz już serwer dedykowany wziąć. Wyjdzie po około 20zl na stronę a zależnie od ruchu dasz radę wyhostowac kilkadziesiąt/kilkaset stron.