Wpis z mikrobloga

Studiowałem język kupiecki na około 70 godzinach surowych gniotoidów i zauważyłem nowatorskie podejście w tym języku do użycia słówka "niż" w zdaniu. Podczas gdy w języku polskim słowo niż wykorzystywane jest do porównania zjawisk np: Tajger znalazł więcej majonezu niż Kobra zje przez tydzień albo Wolę siedzieć w rowie niż z żoną i dzieckiem. to w języku kupieckim może przybierać formy nieznane gramatyce, których nie potrafię opisać. Ale do sedna, nie kojarzę by #bonzo używał przysłówków bardziej, mniej, wyżej z niż wiec używanie ich przez adeptów języka kupieckigo jest błędem językowym. Oto przykłady poprawnego i niepoprawnego użycia niż. Dobrze: bonzo jest gurom niz z d--y wyjęty danielmagikal, źle:bonzo jest bardziej gurom niz z d--y wyjęty danielmagikal , dobrze: Zawsze ja będę wygrywał niż wy., źle: Zawsze ja będę wygrywał bardziej niż wy.
Klasyczne użycie niż przez #bonzo można zobaczyć tu (0:24). opis odnośnika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bamoos: Założę tag niż ma nie być taga, żeby być niezałożonym tagiem? Dobrze że to zgłosiłeś. Tylko jeszcze muszę się dowiedzieć jak tego taga założyć bo wcześniej myślałem dupom a nie głowom i nie byłem na wykopie.
  • Odpowiedz